پذیرایی با گوشت الاغ نتیجه اعتماد به برخی رستوران‌‌های معروف کرمان
پذیرایی با گوشت الاغ نتیجه اعتماد به برخی رستوران‌‌های معروف کرمان

شهریاریها : از کرمان نتیجه اعتماد مشتریان به برخی پیتزافروشی‌ها و رستوران‌‌های معروف بالای شهر کرمان پذیرایی با گوشت الاغ بود. این رستوران‌ها به دلیل واقع شدن در خیابان‌های بالا شهر نسبت به سایر اغذیه‌فروشی‌ها هزینه بالاتری را از مشتریان اخذ می‌کردند و با کمال بی‌انصافی موجبات دل‌خوری و شکایت همشهریان کرمانی‌ را فراهم آوردند […]

13910822000213_PhotoAشهریاریها : از کرمان نتیجه اعتماد مشتریان به برخی پیتزافروشی‌ها و رستوران‌‌های معروف بالای شهر کرمان پذیرایی با گوشت الاغ بود.

این رستوران‌ها به دلیل واقع شدن در خیابان‌های بالا شهر نسبت به سایر اغذیه‌فروشی‌ها هزینه بالاتری را از مشتریان اخذ می‌کردند و با کمال بی‌انصافی موجبات دل‌خوری و شکایت همشهریان کرمانی‌ را فراهم آوردند و چندی پیش شرکت لبنیاتی «کاله» برای تبلیغات در یکی از این رستوران‌ها جشن مفصلی گرفت.

«پیتزا فروشی – ز، پیتزا فروشی – ب، کبابی – س و رستوران – الف واقع در بلوار جمهوری، رستوران – گ در خیابان شفا، پیتزا فروشی – ک در خیابان امام‌ جمعه» به‌ دلیل استفاده از گوشت الاغ از سوی معاونت بهداشت تا اطلاع ثانوی پلمپ شدند.

شنیده‌ها حاکی از کشتار 75 الاغ است که پلمپ رستوران‌های «الف» در بلوار جمهوری و «گ» در خیابان شفا به‌دلیل رابطه‌های خاص با برخی از مسئولان بهداشت تا دیشب به تاخیر افتاد که با پیگیری‌های آگاهی موفق به‌گریز از این ماجرا نشدند و این موضوع نیز جای تأمل و برخورد دارد.

گفته شده گوشت الاغ به قیمت ارزان با مهر تقلبی وزارت بهداشت به اغذیه‌فروشی‌ها عرضه می‌شد و پیتزا فروشی «ز» در بلوار جمهوری حدود یک هزار کیلو از این گوشت را به‌صورت فریز شده نگهداری می‌کرده که این موضوع نشان‌ از درخواست و رغبت صاحبان دارد و نمی‌توانند با نقاب «عدم‌ آگاهی» از این مسئله شانه خالی کنند.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر به سراغ مدیرکل اداره دامپروری کرمان رفتیم که وی ضمن نپذیرفتن مصاحبه، تقاضا داشت برای جلوگیری از تشویش اذهان عموم این موضوع رسانه‌ای نشود.

رئیس صنف اغذیه فروشان کرمان با اظهار بی‌اطلاعی از این جریان ما را به رئیس صنف قصابی‌ها حواله کرد که وی در این‌باره اظهار داشت: در جلسه‌ روز دوشنبه با فرماندار از این قضیه مطلع شدیم و قبل از آن صنف توزیعی و اتحادیه‌ها بی‌خبر بودند.

وی با بیان اینکه شاکی خصوصی این پرونده هستیم، تصریح کرد: دو نفر از قصابانی که به تازگی مجوز گرفتند و چند قصابی در خیابان شهاب کرمان مجرم این پرونده هستند که در خرید و توزیع گوشت الاغ نقش داشتند.

وی افزود: تمام اعضای صنف و اتحادیه‌ها با امضای شکایت‌نامه درخواست عاجزانه برای اشد مجازات این مجرمان را دارند، زیرا این افراد آبروی صنف را بردند.

فرماندار کرمان از مصاحبه سر باز زد و با شنیدن اینکه صنف از این جریان بی‌اطلاع بوده، متعجب شد و اظهار داشت: متخلفان بازداشت شدند و پرونده برای تکمیل و بررسی در آگاهی است.

هوشنگ پوررضا‌قلی رئیس پلیس آگاهی کرمان اظهار داشت: پیگیری این پرونده در دست رده مافوق در کرمان است.