فهرست ۵۰ سایت پر بیننده کاربران ایرانی
فهرست ۵۰ سایت پر بیننده کاربران ایرانی
سایت آلکسا ،‌ یکی از پایگاه های مشهور اینترنت است که به تحلیل و رتبه بندی سایت های اینترنتی بر اساس شمار بیننده و قابلیت های اطلاع رسانی ان ها می پردازد.

گروه فناوری شهریاریها : اگر چه سیستم رتبه بندی آلکسا در ارزیابی سایت های وب و امتیازدهی به آنان ،‌مورد انتقاد فعالان فناوری اطلاعات و متخصصان برنامه نویسی و تحلیل داده است ،‌اما به نظر می رسد ،‌ می توان به نتایج و امار رتبه بندی آلکسا ،‌ تا حد زیادی اطمینان و اعتماد کرد.

در بررسی انجام شده توسط واحد تحقیقات پایگاه گیگانیوز ،‌ یکصد سایت پر بیننده از نگاه کاربران ایرانی وب ، که سایت آلکسا آن را رتبه بندی کرده است ،‌ مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این لیست ،‌ موتورهای جست و جوی گوگل ، بینگ و یاهو ، پر بازدید ترین سایت های اینترنت هستند که کاربران ایرانی ،‌هر روز به آن ها مراجعه می کنند. در فهرست ۱۰ سایت پر بیننده اینترنت از سوی کاربران ایرانی ، ۶ سایت خارجی ،‌و چهار سایت ایرانی هستند.

سرویس دهنده بلاگفا ،‌سایت ورزش سه و سرویس دهنده میهن بلاگ ،‌ در صدر پر بیننده ترین سایت های فارسی قرار دارند. سایت بلاگفا با بیش از یک میلیون وبلاگ ثبت شده ، پر بازدید ترین سایت ایرانی در اینترنت است .

 

پایگاه شبکه اجتماعی دیجیتالی کلوب دات کام نیز که ده ها هزار ایرانی را به عضویت سایت خود دراورده است ،‌ اگر چه در فهرست یک هزار سایت پر بیننده اینترنت جای ندارد ،‌اما نهمین سایت پر بیننده اینترنت برای کاربران ایرانی محسوب می شود.

سایت خبری خبرگزاری فارس و تابناک ، به ترتیب ،‌ دهم و یازدهمین سایت های پر بیننده اینترنت برای کاربران ایرانی است. نکته جالب توجه این است که در فهرست و در میان ۱۰ سایت برتر ایران پایگاه تارنماهای مفید ایرانی یا همان “پیوندها” به چشم می خورد.

سایت الف متعلق به دکتر احمد توکلی ،‌ در رتبه ۷۸ قرار دارد در حالی که ،‌ سایت مدارک علمی ایران که در زمره یکی از برترین سایت های علمی جهان شناخته شده است ،‌ در رتبه ۱۲۱۹ قرار دارد. از میان بانک ها هم سایت بانک ملت با رتبه ۱۲ خود نمایی می کند.

بررسی یکصد سایت پر مراجعه وب از طرف کاربران ایرانی نشان می دهد ،‌ سایت های مربوط به سرویس دهنده های وبلاگ ، سایت های مربوط به شبکه های اجتماعی و دوست یابی و پایگاه های خبری ،‌ سه موضوع مهم و مورد علاقه کاربران ایرانی در وب است .

گفتنی است ،‌به دلیل تنوع سایت های فارسی و افزایش ماهانه تعداد پایگاه های طراحی شده ایرانیان در اینترنت ،‌بسیاری از سایت های اینترنت فارسی که خود را در زمره سایت های پر مراجعه قلمداد می کنند  ، دچار یک اشتباه توهم گونه هستند .

اضافه می شود سایت آلکسا متعلق به پایگاه خرده فروشی آمازون می باشد.

برای دیدن ۵۰ سایت برتر ایران به اینجا مراجعه کنید.