شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۲۳ مهر ۹۸

چاپ کتاب نقش شهرستان شهریار در دفاع مقدس

به روز شده در ۱ مهر ۱۳۹۸

شهریاریها : رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب غرب استان تهران ضمن اشاره به برگزاری ۱۰۰ عنوان برنامه در سطح شهرستان‌‌‌های جنوب غرب استان تهران با شعار ما پیروزیم، گفت: کتاب نفیس نقش شهرستان شهریار در دفاع مقدس سال جاری به تالیف و چاپ رسیده است.

جعفر نایب صدری، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب غرب استان تهران امروز در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس بیان داشت: دفاع مقدس یادآور ایثارگری‌ها، فداکاری‌ها و شجاعت‌های مردم ما به ویژه جوانان است و همچنین یادآور مظلومیت انقلاب اسلامی در مواجه با استکبار جهانی و ابرقدرت‌های دنیا در کنار رژیم بعث عراق بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی با رهبری حکیمانه امام راحل که پس از ۸ سال جنگ تحمیلی به پیروزی رسید و امام(ره) پس از پذیرش قطعنامه فرمودند که ما در جنگ تحمیلی عزت و شرف خود را به دست آوردیم و عظمت، قدرت و پیشرفت‌های خیره کننده امروز از آثار ۸ سال دفاع مقدس است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب غرب تهران بیان داشت: متاسفانه در انتقال فرهنگ ارزشی دفاع مقدس در طول سالیان گذشته کوتاهی‌هایی داشتیم و نتوانستیم به خوبی این مفاهیم را منتقل کنیم و هفته دفاع مقدس بستری بستری برای تبیین دوران دفاع مقدس و انتقال ارزش‌ها به آحاد جامعه است.

نایب صدری گفت: کتابخانه تخصصی دفاع مقدس با ۳۰۰۰ عنوان کتاب در بخش‌های مختلف ادبی، داستانی، سیاسی، جغرافیایی، زندگینامه‌ها، خاطرات و رمان توسط این اداره در شهریار دائر شده است و به جامعه علمی و علاقه مندان خدمات رسانی می‌کند و در معرض استفاده علاقه مندان است.

وی ادامه داد: بیش از ۵ هزار سند دفاع مقدس از ایثارگران، رزمندگان، ستادهای پشتیبانی و ادارات به عنوان تاریخ شفاهی جمع آوری شده و ۷ فیلم داستانی توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب غرب استان تهران تولید و پخش شده است و ده‌ها عنوان کتاب و محصولات فرهنگی تهیه و چاپ شده است.

رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب غرب تهران خاطرنشان کرد: در جنوب غرب استان تهران ۳۸ شهید گمنام وجود دارد که ۹۵ شهید گمنام در آن آرمیده‌اند و ۲۲ یادمان از ۳۸ محل دفن شهدای گمنام تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته و ۳ مورد در حال ساخت است و ۱۰ مورد هنوز ساخته نشده است.

نایب صدری گفت: راهبرد برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال شامل تبیین نقش ولی فقیه در احیای هویت دینی و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تبیین نقش بصیرت و مقاومت با بهره گیری از فرهنگ عاشورایی است و شعار برنامه‌های امسال این هفته شعار “ما پیروزیم” خواهد بود.

وی ادامه داد: امسال در هفته دفاع مقدس عملیات بزرگ شکست حصر آبادان در سراسر کشور بازسازی و بازکاوی خواهد شد و عناوین روزهای هفته دفاع مقدس به ترتیب از ۳۱ شهریور تا ۷ مهر ماه شامل قدرت، توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح، دانش پژوهی، معرفت، جوانان و سربازان، رونق تولید، حمایت مردمی و خودباوری، بصیرت، دشمن شناسی، ولایتمداری و دفاع همه جانبه، شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان، معنویت، وحدت ملی، خانواده و ورزش همگانی، رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران و ۷ مهرماه فرماندهان، پیشکسوتان و مسوولان است.

رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب غرب استان تهران بیان کرد: از برنامه‌های اختصاصی این اداره در سطح شهرستان‌های جنوب غرب استان می‌توان به فضاسازی تبلیغی و میدانی، برگزاری یادواره‌های شهدا محلی و قشری، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، برگزاری مسابقات فرهنگی، زنگ مقاومت در مدارس، برپایی ایستگاه‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی، نشست‌های تخصصی پیرامون دفاع مقدس و اختصاص تریبون پیش اط خطبه نمازهای جمعه به موضوع دفاع مقدس اشاره کرد.

نایب صدری گفت: اجرای برنامه‌های ورزشی، تئاترهای خیابانی و صحنه‌ای، محافل قرآنی، مراسم تجلیل از پیشکسوتان و فعالان موثر ستادهای جبهه و جنگ، تجلیل از روحانیون و ائمه جماعات جانباز و رزمنده، اهدای محصولات فرهنگی به مدارس و دانشگاه‌ها، برگزاری محافل شعر و خاطره گویی، دیدار با جانبازان اعصاب و روان، اعزام جوانان به موزه دفاع مقدس و برپایی میز خدمت ادارات در مصلی نماز جمعه شهرها از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس خواهد بود.

وی تصریح کرد: در منطقه جنوب غرب استان کاروان‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی بصیرتی تحت عنوان کاروان‌های اقتدار به صورت سیار در معابر عمومی و میادین بزرگ جایگزین رژه خواهد شد و همچنین تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نقش ولایت فقیه در پیشرفت‌های ۴۰ ساله انقلاب از برنامه‌های مهم این هفته خواهد بود. 

مطالب مرتبط

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...