شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۰۴ خرداد ۹۸

هوای البرز خنک‌تر می‌شود/ انتظار بارش‌های پراکنده در ارتفاعات

به روز شده در ۵ مرداد ۱۳۹۵

we1شهریاریها : منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج با بیان اینکه طی روزهای گذشته و با استقرار شرایط جوی پایدار در استان البرز، شاهد افزایش دمای هوا بودیم، اظهار داشت: در این مدت شاهد بودیم که دمای هوا در برخی از مناطق استان البرز از جمله شهرستان‌های اشتهارد و کرج به بیش از ۴۰ درجه نیز افزایش یافت.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز در پاسخ به این پرسش که این شرایط تا چه زمانی تداوم خواهد داشت، گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تمرکز بر داده‌های علمی، انتظار داریم که طی روزهای آینده دمای هوا در استان البرز مانند دیگر مناطق کشور کاهش یابد.

رحمانیان تصریح کرد: روز گذشته دمای هوای کرج حدود ۴۰ درجه بالای صفر بود، اما انتظار داریم که با افزایش شدت وزش باد و افزایش حجم ابرها و به دنبال آن بارش‌های پراکنده در ارتفاعات، دمای هوا حدود چهار تا پنج درجه کاهش یابد.

وی افزود: بنابراین پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در روز چهارشنبه به حدود ۳۶ درجه بالای صفر رسیده و در روزهای آخر هفته نیز این دما کاهش یابد.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز بیان داشت: برای روزهای جمعه تا یکشنبه آینده نیز وزش باد، افزایش ابرها و بارش‌های پراکنده در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود که این شرایط به کاهش دمای هوا کمک خواهد کرد.

رحمانیان در بخش دیگری از سخنان خود به دمای هوای بیست و چهار ساعت اخیر شهرستان‌های استان البرز اشاره کرد و گفت: در این مدت اشتهارد با حداقل ۱۹ و حداکثر ۴۱ درجه بالای صفر، گرم‌ترین شهرستان استان البرز بود.

وی افزود: همچنین طی بیست و چهار ساعت اخیر طالقان با ثبت حداقل ۱۳ و حداکثر ۳۵ درجه بالای صفر، خنک‌ترین شهرستان استان البرز شناخته شد.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز ادامه داد: ضمن اینکه همچنان منطقه دیزین خنک‌ترین نقطه استان البرز است.

رحمانیان با اشاره مجدد به احتمال بارش در ارتفاعات استان البرز طی روزهای آخر هفته گفت: با توجه به تعطیلی روز شنبه نیاز است که مسافران پیش از حرکت از شرایط جوی جاده‌های استان مطلع شوند.

 

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...