شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۲۶ تیر ۹۷

آشنایی با اینستاگرام

به روز شده در ۱۶ دی ۱۳۹۵

شهریاریها : اینستاگرام یک سرویس شبکه اجنماعی در قالب یک اپلیکیشن موبایل رایگان برای به اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو است.

این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها را در محدود یک کادر مربع قرار دهند و از این بابت شبیه دوربین‌های کداک‌اینستامتیک و دوربین‌های پولاروید است. کاربران می‌توانند فیلترهای مختلفی روی عکس‌های قرار دهند و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز به اشتراک گذارند.

شرکت اینستاگرام واقع در سیلیکون‌ولی شهر سان فرانسیسکو آمریکا اولین نسخه این اپلیکیشن را در اکتبر ۲۰۱۰ برای سیستم عامل iOS ارائه داد. در آوریل ۲۰۱۲ اینستاگرام برای سیستم عامل اندروید منتشر شد.

این اپلیکیشن توسط دو دانشجوی دانشگاه استنفورد کالیفرنیا تولید شد. کوین سیستروم پایه‌گذار و مدیر عامل کم‌سن شرکت اینستاگرام، پس از فارغ‌التحصیلی در رشته مدیریت علوم مهندسی در سال ۲۰۰۶، در شرکت اودئو که بعدها توییتر نامیده‌شد،  کارآموزی خود را آغاز کرد. ۲ سال در شرکت گوگل کار کرد و سپس پروژه بوربون را آغاز کرد.

او به دلیل علاقه‌اش به عکس و فضای سایبر تصمیم گرفت پروژه‌اش را در راستای یک هدف خاص پیش ببرد و پس از پیوستن به مایک کریگر دیگر موسس شرکت نام instagaram را که برگرفته از دو مفهوم instant-telegram که به معنی تلگراف فوری می‌باشد، انتخاب کردند.

در آوریل سال ۲۰۱۲، شرکت فیس‌بوک اینستاگرام را به قیمت ۷۱۵ میلیون دلار با ۱۳ کارمند خریداری کرد. این اپلیکیشن داغ‌ترین اپلیکیشن سیستم عامل iOS در سال ۲۰۱۰ شناخته شد.

در سال ۲۰۱۳ اینستاگرام با خرید تیم و تکنولوژی لوما (میدنوکس سابق) به طور همزمان، قابلیت ضبط فیلم از ۳ تا ۱۵ ثانیه و اشتراک آن‌را به امکاناتش افزود.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...