شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۲۵ مهر ۹۷

تدوین نقشه راه در شورا و شهرداری شهریار ضروری است

به روز شده در ۲۰ آبان ۱۳۹۶

شهریاریها : عضو شورای اسلامی شهر شهریار گفت: تدوین نقشه راه در شورا و شهرداری شهریار ضروری است.

بهزاد درخشان در خصوص برنامه ها و اهداف شورای پنجم شهریار اظهار داشت: لازم است اعضای شورای پنجم و شهردار منتخَب آن، پس از انتخاب ارکان شورا، کمیسیونها ، نمایندگی های شهرداری و مجامع مختلف قانونی لازم است اولویت هایی را در دستور جلسات و فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری خود دنبال کنند.

درخشان افزود: مهمترین رسالت همکاران شورای شهر در ماه های آغازین دوره ی پنجم، در درجه ی اول، احصاء اولویت ها (جمع بندی اقدامات ضروری ) و سپس تدوین یک نقشه ی راه و برنامه ی مدون بر اساس مسائل و مشکلات شهری و راهکارهای حل و فصل آن است.

وی اظهار داشت: در همین راستا از همکاران و هیئت رئیسه ی شورا تقاضا دارم با پرهیز از دریافت و بررسی طرح ها و لوایح غیر ضرور، تدابیر لازم را به منظور تدوین نقشه ی راهِ مدیریت شهری تبیین کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شهریار با اشاره به بخشی از اهم محور های مورد توجه در طراحی و پیاده سازی نقشه راه، افزود: استمداد از استعداد های مشورتی، مدیریتی پیش کسوت شهر از جمله؛ نخبگان دانشگاهی، کار آزمودگان دنیا دیده و نهاد های ریشه دار مردمی یکی از این محورها می باشد.

درخشان توجه به جمعیت و منابع انسانی جوان شهریاری را محور دوم دانست و بیان داشت: اهتمام به منابع انسانی جوان شهرستان به ویژه در حوزه ی اقتصاد شهری به عنوان یکی از ارکان آبادانی و پیشرفت شهر محسوب می شود.

وی نگاه متمایز به خاک حاصلخیز و پیشینه ی مشهور کشت و زراعت در این شهر و خاصه کشاورزان و باغداران را مورد مهم دیگر اعلام داشت و گفت: از جمله موارد مورد اشاره دیگر، رویکرد انسان محور به توسعه ی حمل و نقل، از جمله طراحی و اجرای پیاده رو ها و مسیر های دوچرخه سواری، و استفاده از معماری و شهرسازیِ مطابق با این مفهوم است که لازم است به آن توجه شود.

عضو شورای اسلامی شهر شهریار در پایان بیان داشت: استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت دستیابی به شهر و شهرداری الکترونیک و همچنین لزوم یکپارچه سازی برنامه های راهبردی مدیریت شهری و پایدارسازی خدمات، کیفیت بخشی به آن، پیشگیری از موازی کاری، تدوین برنامه های هدفمند و اجرای برنامه های شورای شهر و شهرداری شهریار، مورد تاکید و پیگیریِ همیشگیِ بنده در دوره ی پیش رو خواهد بود.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...