خارج کردن توده 6 کیلویی از شکم زن باردار در مازندران
خارج کردن توده 6 کیلویی از شکم زن باردار در مازندران

شهریاریها : منوچهر مجد متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام رضا (ع) آمل  بیان کرد: زن 29 ساله آملی به علت درد زیر شکم و همچنین بزرگی شکم به مطب مراجعه کرده و سه ماهه باردار بود. وی افزود: نامبرده برای دومین بار حامله شده بود و فرزند اولش هشت ساله و سالم گزارش شد اما […]

شهریاریها : منوچهر مجد متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام رضا (ع) آمل  بیان کرد: زن 29 ساله آملی به علت درد زیر شکم و همچنین بزرگی شکم به مطب مراجعه کرده و سه ماهه باردار بود.

وی افزود: نامبرده برای دومین بار حامله شده بود و فرزند اولش هشت ساله و سالم گزارش شد اما در معاینه از روی شکم بیمار، شکم فوق‌العاده بزرگ و در حد حاملگی 9 ماهه را نشان می‌داد.

مجد ادامه داد: بلافاصله سونوگرافی از بیمار انجام شد. رحم حدود 12 هفته (سه ماه) حامله و توده بزرگ کیستیک تمام شکم را پر کرده بود که بعد از انجام آزمایش‌های لازم، عمل جراحی شب گذشته در اتاق عمل بیمارستان امام رضا (ع) آمل با موافقت انجام شد.

وی افزود: توده‌ای به اندازه 14 در 22 در 30 سانتیمتر از شکم بیمار به وزن 6 کیلوگرم مربوط به تخمدان طرف راست خارج شد و تخمدان طرف چپ سالم بوده و رحم حدود 3 ماهه حامله و به آن آسیب نرسیده است.

مجد یادآور شد: در حال حاضر حال عمومی بیمار مساعد بوده و در بخش جراحی بیمارستان امام رضا (ع) آمل بستری است.