امام جمعه شهریار: ملت ایران همان مردم 19 دی 56 هستند
امام جمعه شهریار: ملت ایران همان مردم 19 دی 56 هستند

شهریاریها : حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت:  واقعه دلخراش 19 دی سال 56 که منجر به تحکیم و تقویت خط مبارزه علیه حکومت منفور و ضد دین پهلوی شد از چند جهت قابل بررسی و تامل است. وی تصریح کرد: مهمترین نکته در قیام ملت […]

emamjomeشهریاریها : حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت:  واقعه دلخراش 19 دی سال 56 که منجر به تحکیم و تقویت خط مبارزه علیه حکومت منفور و ضد دین پهلوی شد از چند جهت قابل بررسی و تامل است.

وی تصریح کرد: مهمترین نکته در قیام ملت ایران در تاریخ 19 دی این است که این مردم ولایت‌مداری خود را به اثبات رسانده و تا پای جان در دفاع از مرجعیت معظم شیعه و ولی امر مسلم خود ایثار کردند.

خطیب جمعه شهرستان شهریار با تاکید بر اینکه ولایت‌مداری از جمله ویژگی‌های اصلی ملت ایران است، گفت: مردم ما در صحنه‌های مختلف بارها نشان دادند که حرکت در مسیر ولایت را بر هر منفعت دیگری مقدم شمرده و در این راه یک لحظه غفلت به خود راه نمی‌دهند.

سالمی تاکید کرد: به طور قطع امروز نیز مردم ما به مانند 19 دی 56 در همین مسیر حرکت کرده و یکی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت انقلاب اسلامی و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ولایی بودن ملت ایران است.

وی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در قیام 19 دی این است که مردم ما شجاعت و پایمردی خود را در راه تحقق آرمان‌های اسلامی خویش به اثبات رساندند.

امام جمعه شهرستان شهریار ادامه داد: برای ملت ایران دستیابی به منافع مادی و راحتی‌ و آسایش دنیوی ارزش چندانی نداشته و تحقق اصول و آرمان‌های اسلام را مقدم می‌شمارند.

سالمی اظهار داشت: برای اثبات این مطلب کافی است به ایثار و فداکاری ملت ایران در ادوار مختلف به ویژه جنگ تحمیلی اشاره کرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه حفظ روحیه ولایت‌مداری و ایثارگری ملت ایران برای تداوم راه پر برکت انقلاب اسلامی ضروری است، گفت: اگر می‌خواهیم همچنان در جهان سربلند بوده و با عزت به راه خود ادامه دهیم، باید روحیه ولایی و همچنین ایثارگری خود را حفظ کرده و در مسیری به غیر راه ولایت حرکت نکنیم.

عکس : تارنمای ستاد اقامه نماز