مرگ چهارمین پلنگ در یک ماه گذشته
مرگ چهارمین پلنگ در یک ماه گذشته

شهریاریها : مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان از مرگ یک قلاده پلنگ در ارتفاعات خاش خبر داد. خسرو افسری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر روی بدن این پلنگ مرده که بالغ و مسن به نظر می رسد هیچ نشانی از ضرب و جرح دیده نمی شود. به گفته وی، همچنین هیچ نشانه […]

شهریاریها : مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان از مرگ یک قلاده پلنگ در ارتفاعات خاش خبر داد.

خسرو افسری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر روی بدن این پلنگ مرده که بالغ و مسن به نظر می رسد هیچ نشانی از ضرب و جرح دیده نمی شود.

به گفته وی، همچنین هیچ نشانه ای از گلوله در بدن این جانور دیده نشده و موقعیت منطقه نیزکه در 140 کیلومتری شهرستان گوهر کوه قرار دارد به گونه ای نیست که احتمال مسموم شدن این پلنگ وجود داشته باشد.

افسری با بیان اینکه البته نمونه برداری برای اطمینان از اینکه پلنگ مسموم نشده باشد انجام شده اظهار داشت: نتیجه  نمونه برداری ها ظرف دو هفته آینده مشخص می شود.

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به ابعاد پلنگ،  اندازه خال ها و رنگ پوست سن این پلنگ نر بالای 20 سال برآورد می شود و احتمال اینکه دچار مرگ طبیعیشده باشد نیز وجود دارد.

وی  بابیان اینکه جسد این پلنگ بوی تعفن گرفته است افزود: در حال حاضر چند روزی از مرگ این پلنگ می گذرد و یکی از افراد محلی پس از دیدن جسد آن در ارتفاعات به اداره محیط زیست استان اطلاع رسانی کرده است.

افسری یاد آور شد: تا کنون در این منطقه بیش از 10 قلاده پلنگ شمارش شده است.

به گزارش مهر، پس از کشته و سوزانده شدن یک پلنگ در ممسنی توسط روستاییان، مرگ یک پلنگ در شمال کشور به دلیل مصرف طعمه زهرآلود و همچنین کشته شدن یک پلنگ توسط رئیس اداره محیط زیست دماوند این چهارمین مرگ گزارش شده از پلنگ در یک ماه گذشته است.