تمام روستاهای استان تهران تا پایان دولت دهم از گاز بهره مند می شوند
تمام روستاهای استان تهران تا پایان دولت دهم از گاز بهره مند می شوند

شهریاریها : مراسم بهره برداری از طرح گازرسانی به شهر اوشان در بخش رودبارقصران شمیرانات و روستاهای حاجی آباد و رودک، ظهر چهارشنبه با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران، یعقوبعلی حسین نیا رئیس شرکت گاز استان تهران، محمد معتقد لاریجانی فرماندار شهرستان شمیرانات و دیگر مسئولان در مسجد “روح الامین” شهر اوشان برگزار شد. استاندار […]

شهریاریها : مراسم بهره برداری از طرح گازرسانی به شهر اوشان در بخش رودبارقصران شمیرانات و روستاهای حاجی آباد و رودک، ظهر چهارشنبه با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران، یعقوبعلی حسین نیا رئیس شرکت گاز استان تهران، محمد معتقد لاریجانی فرماندار شهرستان شمیرانات و دیگر مسئولان در مسجد “روح الامین” شهر اوشان برگزار شد.

استاندار تهران در این مراسم، گازرسانی را از اولویتهای مهم استان برشمرد و اظهار داشت: گازرسانی به این منطقه موجب کاهش روند مهاجرت از آن می شود که گازرسانی به این منطقه از مطالبات مردم بود که دولت آن را با جدیت در دستور کار قرار داد.

مرتضی تمدن افزود: با گازرسانی به روستاها در بخش رودبارقصران، تا کنون 86 درصد از روستاهای استان گازرسانی شده اند.

همزمان با دهه مبارک فجر بخش دیگری از پروژه های گازرسانی شمیرانات بهره برداری می شود

وی بیان داشت: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر بخش دیگری از گازرسانی در منطقه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

تمدن ادامه داد: محور اوشان، فشم و میگون تا شمشک در بخش رودبار قصران از جمله سخت ترین محورها برای گازرسانی است که با اهتمام جدی دولت اجرایی شده و گازرسانی در منطقه رودبارقصران و روستاهای همجوار همچنان ادامه داشته و تا پایان دولت دهم همه روستاهای استان از گاز برخوردار خواهند شد.

وی اضافه کرد: گازرسانی به روستاها از جمله موارد توسعه در مناطق روستایی محسوب می شود که ضمن ارائه خدمات مطلوب به روستانشینان موجب کاهش مهاجرتها نیز خواهد شد.

استاندار تهران افزود: دولت همچنان از هیچ کوششی برای خدمت رسانی به مردم دریغ نمی کند و همه مدیران و خدمتگزاران مردم باید در سال آخر دولت کمر همت بسته و برای کار سنگین و خدمت بیشتر به مردم آماده باشند.

تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان تهران از اولویت های استانداری است

وی با تأکید برخدمتگزاری هرچه بیشتر به مردم اظهار داشت ضعف و قصور مدیران برای خدمتگزاری به مردم قابل پذیرش نیست و تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان تهران را از اولویت های استانداری ذکر کرد و افزود: مدیران باید با افزایش ساعات کاری خود بیشتر به مردم خدمت رسانی کنند.

تمدن از اقدامات ارزنده دولت در سال پایانی نیز خبر داد و یادآور شد:‌ سال پایانی دولت‌ها معمولاً سال جمع کردن کار و رسیدگی و حساب و کتاب است اما این دولت در سال پایانی کار خود شباهتی با سال پایانی هیچ دولتی ندارد و مانند روز‌های اول با همان شدت و شتاب فعالیت دارد.

استاندار تهران ادامه داد:‌ دولت در سال پایانی خود مأموریت جدیدی را برای مسئولان تعریف کرده است؛ سئوال اینجاست که کدام دولت تا کنون کارهای اساسی و پایه‌ ای را در سال آخر کاری خود انجام می‌ دهد؟ پاسخ این است که سال آخر محصول این کارها چیده می‌ شود، زیرا این دولت در بحث تحول اقتصادی کار و تلاش جدی کرده است، علاوه بر آن پروژه مهر ماندگار را تعریف کرده و آن دسته از طرح‌ها و پروژه‌ها که اثر بخشی در تولید ثروت در جامعه دارد، در سال پایانی اولویت بندی شده است.

وی تصریح کرد: این دولت در سال پایانی خود کارهای نیمه تمام کمتری برای دولت‌های بعدی به جای گذاشته و ‌دولت و شخص رئیس جمهور یکپارچه خود را وقف مردم کرده‌اند و فاصله بین حاکمیت و مردم کاهش یافته است.

اعتبار پروژه گازرسانی منطقه بیش از 120 میلیارد ریال بوده است

رئیس شرکت گاز استان تهران نیز در این مراسم، اعتبار پروژه گازرسانی به این منطقه شمیرانات و رودبارقصران را بیش از 120 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:این پروژه از سه راه زردبند آغاز شده و تمام سه شهر و روستاهای بخش شمیرانات را در بر می گیرد و اجرای خط لوله به سمت شهرهای فشم و میگون نیز انجام شده کهگازرسانی به سمت روستای شمشک ادامه می یابد.

یعقوبعلی حسین نیا همچنین درباره ادامه پروژه گازرسانی بیان کرد: همزمان با روشن شدن گاز در شهر اوشان، لوله گذاری و ادامه پروژه گازرسانی به منظور گازرسانی به روستاهای آهار، ایگل و باغگل نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: با اجرای 30 کیلومتر شبکه پلی اتیلن، شش کلیومتر شبکه فلزی و دو ایستگاه در مدت 500 روز و با اعتباری افزون بر 50 میلیارد ریال به این سه روستا، گازرسانی می شود.

گفتنی است، پروژه گازرسانی افتتاحی روز چهارشنبه، از سه راه “زردبند” آغاز شده و تمام سه شهر و روستاهای بخش شمیرانات را در بر گرفته و گازرسانی به سمت روستای شمشک نیز ادامه می یابد.