تهرانیها منتظر سرما باشند
تهرانیها منتظر سرما باشند

شهریاریها : مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در حداقل 23 استان کشور هشدار داد. عبدالرضا امیدوار شهری با اعلام این مطلب افزود: نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر ورود یک سامانه بارشی به کشور است، از این رو تا روز یکشنبه در شمال غرب، غرب و برخی مناطق […]

شهریاریها : مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در حداقل 23 استان کشور هشدار داد.

عبدالرضا امیدوار شهری با اعلام این مطلب افزود: نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر ورود یک سامانه بارشی به کشور است، از این رو تا روز یکشنبه در شمال غرب، غرب و برخی مناطق جنوب غرب افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و بتدریج با نفوذ جریانات شمالی به کشور در سواحل دریای خزر نیز بارندگی شروع خواهد شد.

وی افزود: از عصر روز یکشنبه با تقویت بیشترجریانات شمالی بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید شده و دریا مواج خواهد شد و گستره بارش‌ها به دامنه‌های جنوبی البرز نیز می‌رسد. از روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه دامنه فعالیت این سامانه کل نیمه غربی و نوار شمالی کشور را در بر می‌گیرد و بارش‌ها در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس نیز تشدید می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: این سامانه با هوای سرد همراه بوده و موجب کاهش محسوس دما در سطح کشور بویژه در نیمه شمالی خواهد شد و بارش‌ها در مناطق کوهستانی و سردسیر به صورت برف خواهد بود.

وی به اخطاریه ویژه سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و گفت: بر این اساس در روز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان و شمال سمنان، دوشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، قم ، مرکزی، قزوین، البرز ، تهران و شمال سمنان و سه‌شنبه در استانهای کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، لرستان، کهگیلویه وبویراحمد، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، گلستان و فارس به سبب پیش‌بینی بارش شدید باران آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در جاده‌های کوهستانی رشته کوه‌های البرز و زاگرس و مناطق مختلف شمال‌غرب کشور بارش به صورت برف خواهد بود و سبب اختلال در تردد جاده‌ای می‌شود. همچنین تا روز سه‌شنبه دریای خزر و طی روز سه‌شنبه خلیج‌فارس مواج و توفانی خواهد بود.

وی به وضع هوای استان تهران اشاره و خاطرنشان کرد: بر این اساس در روز یکشنبه آسمان تهران نیمه‌ابری بتدریج ابری همراه با بارش باران در ارتفاعات بارش برف گاهی وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز با دو درجه کاهش به 12 و 23 درجه سانتیگراد بالای صفر میرسد. همچنین در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت ابری درپاره ای نقاط بارش باران در ارتفاعات بارش برف گاهی وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 9 و 19 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.