خبرگزاری «تسنیم» آغاز به کار کرد
خبرگزاری «تسنیم» آغاز به کار کرد

شهریاریها : علی‌اکبر ولایتی عصر امروز در مراسم آغاز به کار خبرگزاری «تسنیم» که در محل حوزه هنری برگزار شد گفت: بیداری اسلامی امری مهم و قدمتش به تاریخ اسلام که همان 1400 سال است برمی‌گردد. اسلام مثل خورشید است و گاهی پاره ابری جلوی خورشید را می‌گیرد و دیر یا زود این پاره ابر […]

شهریاریها : علی‌اکبر ولایتی عصر امروز در مراسم آغاز به کار خبرگزاری «تسنیم» که در محل حوزه هنری برگزار شد گفت: بیداری اسلامی امری مهم و قدمتش به تاریخ اسلام که همان 1400 سال است برمی‌گردد. اسلام مثل خورشید است و گاهی پاره ابری جلوی خورشید را می‌گیرد و دیر یا زود این پاره ابر از خورشید عبور می‌کند.

وی گفت: در طول این 1400 سال ما غروبی در اسلام نداشتیم و تا زمان ظهور امام زمان (عج) نیز غروبی نخواهیم داشت هرگاه در طی این دهه‌ها و سده‌ها که اسلام دچار مشکل شده اسلام با یک فاصله‌ای و با کمک مسلمین و رهبران مسلمان احیا شده است.

ولایتی ادامه داد: قیام امام حسین (ع) در حقیقت یک خیزش بزرگ الهی به دست منجی بزرگ اسلام بود و دیگر ائمه ما هم چنین نقشی را داشتند در عصر غیبت این نقش به علما رسیده و آنها اسلام را احیا کرده و ارزش‌های اسلامی را برقرار کردند.

وی با بیان اینکه کسانی‌که آمده‌اند صلیبیان جدید بودند که با سلاح فرهنگ به میدان ورود پیدا کردند، گفت: تأسیس مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رادیو‌هایی که هزینه‌ خودشان را در نمی‌آوردند الان در اختیار مجموعه سرمایه‌دارهای غرب است.

به گفته ولایتی رسانه یکی از ابزارهای سلطه و اعمال سلطه در کشورهای اسلامی است که دشمن اهداف خود را به وسیله آن دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: در میان امواج بیداری اسلامی موج جدید اسلامی که در منطقه به وجود آمد در این 200 سال اخیر موفق‌تر بوده که این موج جدید از ایران شروع شد. توطئه‌ها، جنگ تحمیلی و تحریم‌ها و … برای این بود که این انقلاب به شکست کشیده شود.

ولایتی تصریح کرد: امروز ایران برترین و مقتدرترین قدرت موجود در آسیای غربی و منطقه است. حامی اصلی حزب‌الله در جنوب لبنان فلسطین در جنگ 33 روزه غزه و ملت عراق و ایران بوده و از این حکومت‌های مردمی حمایت کرده است.

وی با بیان اینکه دشمن تصور می‌کرد که حکومت سوریه شکست خواهد خورد لذا با همه توان خود به میدان آمد، گفت: قطعا حمایت ایران از سوریه نقش اساسی در دوام حکومت موجود داشته است. بیش از 20 ماه از این حادثه می‌گذرد و امروز دولت سوریه قوی‌تر است و بدون تردید ایران در این زمینه نقش مؤثرتری داشته است.

به گفته ولایتی تمام ابزارهای تبلیغاتی غرب در خدمت این حرکت ضد بیداری اسلامی است و تلویزیون‌ها، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و … همه آنها علیه نهضت بیداری اسلامی در کشورهای عربی موضع گرفته‌اند و شبانه روز در سینه مردم افکار شیطانی خود را می‌رانند.

وی ادامه داد: با اقدامات و تجهیزاتی که دارند شبکه‌های ما را قطع می‌کنند که در چنین شرایطی اطلاع‌رسانی درست و حمایت از بیداری اسلامی از مهمترین وظایف ما است.

ولایتی ادامه داد: رسانه اعم از تلویزیون، رادیو، روزنامه، خبرگزاری و غیره  اگر در خدمت دوست قرار گیرد ابزار است و اگر در خدمت دشمن باشد به عنوان یک ابزار از آن علیه خودمان استفاده می‌کنیم.

همچنین در این مراسم، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی گفت: نام این خبرگزاری از قرآن گرفته شده و امیدواریم تکیه‌گاه این خبرگزاری قرآن باشد.

وی اظهار داشت: رسانه‌های نظام سلطه برخی اخبار را بایکوت می‌کنند یا در اخبار خود دخل و تصرف انجام می‌دهند بنابراین نقش این رسانه‌ها مشخص نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در این به ظاهر چند صدایی که رسانه‌‌های غرب ادعا می‌کنند اما پشت صحنه این رسانه‌ها سرمایه‌دارانی هستند که آنها را اداره می‌کنند بنابراین هر صدایی که مخالف آنها باشند و آنها را به چالش بکشد با آنها مخالف هستند.

حسینی افزود: وقتی پیامی به طور جدی مطرح شود می‌خواهند که این صدا به گوش مردم نرسد. امیدواریم این خبرگزاری با عملکردی که خواهد داشت صدایش به گوش مردم دنیا برسد و مرزهای جغرافیایی را در نوردد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دشمن اساس اسلام، مکتب اهل بیت و ایران را هدف قرار داده است و ما باید اینجا وظیفه خودمان را در مقابل دشمن انجام دهیم. اگر چه از جهت امکانات نمی‌توانیم با رسانه‌های غرب برابری کنیم اما آنچه که باقی ماندنی است حرف و ندای حق است.

حسینی ادامه داد: مطبوعات ما به رشد رسیده‌اند و می‌توانند با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف اثرگذار باشند. مسئولان نیاز دارند در تصمیم‌گیری‌های خود از رسانه‌ها استفاده کرده تا تصمیمات درست بگیرند.

وی گفت: در حال حاضر یک نبرد و درگیری رسانه‌ای وجود دارد و باید مثل دوران جنگ وارد میدان شویم.

مجید قلی‌زاده، مدیرعامل خبرگزاری تسنیم نیز در این مراسم افتتاحیه گفت: بعد از وقوع اتفاقات در کشورهای منطقه که بنا به فرمایش رهبری دنیا را در پیچ تاریخی قرار داد به نظر رسید که ضرورت یک خبرگزاری که به صورت یک کارگروه ویژه به این مسئله بپردازد ضرورت دارد.

قلی‌زاده گفت: اعتقاد داریم در این نبرد بین حق و باطل رسانه‌ها حرف اول را می‌زنند. امروزه تأثیر رسانه‌ها از سلاح و موشک بیشتر است که این نقش رسانه را می‌رساند.

وی گفت: در رویارویی ما با نظام سلطه یک نکته مهم بوده و آن اینکه پیامی که انقلاب ما دارد مرز نمی‌شناسد و آن همین نکته‌ای است که امام راحل به نام صدور انقلاب از آن یاد کردند.

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم گفت: باید در مقابل نظام سلطه رسانه‌ای که همه‌شان دشمنان اسلام هستند باید یک جبهه رسانه‌ای اسلامی شکل بگیرد.

قلی‌زاده تبیین دقیق ماهیت و دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش برای جلوگیری از خطر انحراف را از وظایف رسانه‌های اسلامی در مقابل رسانه‌های نظام سلطه عنوان کرد.

به گفته وی با چنین رسالتی و با ماه‌ها کار کارشناسی پا به عرصه حیات خبرگزاری‌ها گذاشتیم و امیدواریم بتوانیم در کنار سایر رسانه‌ها یک جبهه مستحکمی در مقابل نظام رسانه‌ای دشمنان اسلام بوجود آوردیم تا صدای انقلاب اسلامی و همه مسلمانان را به گوش همه مردم دنیا برسانیم.

وی گفت: این خبرگزاری در حال حاضر با سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی کار خود را آغاز کرده و به زودی سایر زبان‌های دیگر هم به آن اضافه خواهد شد.

در مراسم افتتاحیه این خبرگزاری، مهرداد بذرپاش و الیاس نادران نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر و برخی از مدیران روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها حضور داشتند.

آدرس تارنما : http://www.tasnim.ir