شبکه زورگیری در کرج متلاشی شد
شبکه زورگیری در کرج متلاشی شد

شهریاریها : به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، عبدالرضا خیرخواهان گفت: پسر جوانی با مراجعه به کلانتری 39 گلشهر طی شکایتی اعلام کرد که چندی پیش با دختری آشنا شده و پس از چند بار ملاقات با یکدیگر، صبح همان روز در حالی که با یکدیگر در منطقه گلشهر کرج قرار ملاقات داشتند، دختر […]

شهریاریها : به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، عبدالرضا خیرخواهان گفت: پسر جوانی با مراجعه به کلانتری 39 گلشهر طی شکایتی اعلام کرد که چندی پیش با دختری آشنا شده و پس از چند بار ملاقات با یکدیگر، صبح همان روز در حالی که با یکدیگر در منطقه گلشهر کرج قرار ملاقات داشتند، دختر مورد علاقه وی با دو نفر مرد جوان به صورت غافلگیرانه وارد خودروی پراید او شده و با تهدید چاقو و قمه پس از اینکه وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند، خودرواش را به سرقت می‌برند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرج عنوان کرد: ماموران پس از شنیدن اظهارات شاکی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله رسیدگی به آن را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به اینکه احتمال می‌رفت سارقان از مجرمان سابقه‌دار باشند، با مراجعه به بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار و رویت تصاویر موجود دو نفر از آنها مورد شناسایی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی سوابق متهمان، مشخص شد که هر دو آنها از اراذل و اوباش منطقه حصارک بوده و در پرونده خود انواع جرایم از جمله زورگیری و شرارت را داشته و چندین بار نیز دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

خیرخواهان بیان داشت: ماموران در ادامه پیگیری‌ها با انجام کارهای اطلاعاتی پی بردند متهمان با تشکیل باندی وسیع ضمن شرارت و خفتگیری با طعمه قرار دادن دختران و زنان جوان اقدام به سرقت اموال و خودروهای شهروندان می‌کنند، بنابراین تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی تمامی اعضای باند صورت گرفت و سرانجام مخفیگاه‌های اعضای این باند که در سه مکان متفاوت وجود داشت شناسایی و تحت کنترل ماموران قرار گرفت.

وی گفت: سرانجام پس از چند روز تلاش شبانه‌روزی و اقدامات اطلاعاتی گسترده، ماموران با اطمینان از حضور متهمان در مخفیگاهشان طی سه عملیات جداگانه به صورت غافلگیرانه وارد پاتوق آنها شده و هر هفت نفر عضو این باند را دستگیر کردند.

این مسئول گفت: در بازرسی از محل‌های متهمان 19 دستگاه تلفن همراه و لپ تاب، چهار قبضه قمه و تبر، مقادیری مواد مخدر از نوع شیشه، تعدادی کیف زنانه و مردانه و انواع لوازم و اموال مسروقه کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرج متذکر شد: این باند از پنج مرد و دو زن تشکیل شده بود و در خفت گیری، زورگیری و سرقت به عنف خودروها و اموال شهروندان به شیوه طعمه گذاشتن زنان و دختران جوان فعالیت داشتند.

خیرخواهان با اشاره به این که اعضای این باند به اعمال مجرمانه فراوانی دست زده‌اند اذعان داشت: تعدادی از مالباختگان شناسایی شده‌اند و با معرفی متهمان به مراجع قضایی، پیگیری‌ها برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.