بارش پراکنده برف و باران در نیمه شمالی کشور طی 3 روز آینده
بارش پراکنده برف و باران در نیمه شمالی کشور طی 3 روز آینده

شهریاریها :  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده برف و باران در نیمه شمالی کشور طی 3 روز آینده خبر داد.  عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر عبور متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور […]

weather2شهریاریها :  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده برف و باران در نیمه شمالی کشور طی 3 روز آینده خبر داد.

 عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر عبور متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی 3 رزو آینده است از این رو در برخی مناطق شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشور افزایش ابر، وزش باد و  بارش های پراکنده باران و برف پیش بینی می شود.

به گفته وی، این  وضعیت روز چهارشنبه در برخی مناطق دامنه های جنوبی البرز نیز دور از انتظار نیست.

امیدوار اظهار داشت: طی 3 روز آینده در جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی روز چهارشنبه در برخی نقاط استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود که بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استان کرمان به صورت برف خواهد بود.

وی افزود:  پنج شنبه در استانهای واقع در نوار شمالی کشور بارش باران و در ارتفاعات البرز شمالی بارش برف پیش بینی می شود.

امیدوار یادآور شد:  طی روزهای پنج شنبه و جمعه هوای سرد بر این مناطق حاکم است همچنین از  پنج شنبه در نیمه غربی و جمعه در نیمه شرقی کشور دمای هوا بین 3 تا 5 درجه کاهش می یابد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا آسمان تهران کمی ابری در اواخر وقت همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود، بیشینه دما مانند امروز معادل 14 درجه سانتیگراد و کمینه دما بایک درجه افزایش نسبت به امروز برابر 4 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.