شهریار امن ترین شهرستان استان تهران است
شهریار امن ترین شهرستان استان تهران است

شهریاریها : رئیس پلیس پیشگیری غرب استان تهران گفت بنابر آمار شش ماه نخست سالجاری، شهریار امن ترین شهرستان استان تهران است. سرهنگ سید نقی افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با بررسی آمار و اطلاعات میزان وقوع جرائم در غرب استان تهران طی شش ماه نخست سالجاری، میزان ارتکاب به جرائم مختلف […]

شهریاریها : رئیس پلیس پیشگیری غرب استان تهران گفت بنابر آمار شش ماه نخست سالجاری، شهریار امن ترین شهرستان استان تهران است.

سرهنگ سید نقی افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با بررسی آمار و اطلاعات میزان وقوع جرائم در غرب استان تهران طی شش ماه نخست سالجاری، میزان ارتکاب به جرائم مختلف در شهریار از سایر شهرستانهای غرب استان تهران کمتر بوده است.

وی با اشاره به اینکه درصد بالایی از جرائم شهریار توسط مجرمان غیر بومی صورت می گیرد، ادامه داد: موقعیت جغرافیایی شهرستان شهریار و وجود باغات و اراضی بیابانی فراوان در این منطقه، بستر مناسبی برای مجرمان فراهم کرده است، به همین دلیل بیشتر مجرمان از نقاط مختلف استان تهران جهت ارتکاب جرم به شهریار می آیند.

95 درصد مجرمین از شهرهای اطراف به شهریار می آیند

این مسئول عنوان کرد: بنابر آمار بدست آمده از سوی پلیس پیشگیری غرب استان تهران، 5 درصد مجرمین و سارقین از شهرهای اطراف به شهریار می آیند و تنها 5 درصد از مجرمین، ساکن و بومی شهرستان شهریار هستند.

رئیس پلیس پیشگیری غرب استان تهران گفت: یکی از مشکلات عمده شهرستان شهریار در تامین امنیت و کاهش آمار جرائم، عدم کنترل و نظارت کافی بر رفت و آمدها از شهرهای اطراف به این شهرستان است که پلیس پیشگیری غرب تهران با انجام اقداماتی، زمینه های لازم جهت ورود به این عرصه را فراهم آورد است.

کلانتریهای موجود در غرب تهران از امکانات مطلوبی برخوردارند

سرهنگ افتخاری با بیان این مطلب که کلانتریهای موجود در غرب استان تهران از امکانات و تجهیزات مطلوبی برخوردارند، اظهار داشت: بمنظور ایجاد امنیت پایدار، احداث و افتتاح چندین کلانتری در سطح شهرستانهای غرب استان تهران و تجهیز امکانات لازم برای آنها در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: در شهرستان شهریار نیز در حال حاضر 10 کلانتری فعالیت دارند و با بررسیهای صورت گرفته، احداث سه کلانتری دیگر نیز در نقاط مختلف بویژه نقاط جرم خیز در نظر گرفته شده است.

احداث سه کلانتری جدید در نقاط جرم خیز شهریار با هدف ایجاد امنیت پایدار

این مسئول افزود: سه کلانتری مذکور، با توجه به نیاز منطقه، شرایط امنیتی و میزان وقوع جرم، در مناطق شهریار، نصیرآباد و شهرک جعفریه احداث خواهند شد که افتتاح این مراکز، تاثیر بسیار مطلوبی در کاهش جرائم و افزایش امنیت خواهد داشت.

رئیس پلیش پیشگیری غرب استان تهران در پایان از مردم خواست با احتیاط بیشتر و رعایت نکات ایمنی، همچنین همکاری مناسب با پلیس، موجبات افزایش امنیت در شهرهای خود را فراهم کنند.