ورزش دانشگاهی باید در کشور حرفه‌ای شود
ورزش دانشگاهی باید در کشور حرفه‌ای شود

شهریاریها به نقل از پایگاه خبری حسین گروسی : عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه ورزش دانشگاهی باید در کشور حرفه‌ای شود، افزود : ورزش دانشگاهی، حلقه ای کوچک از زنجیره تداوم ورزش ایران است که از محلات آغاز می شود، در مدارس و دانشگاه ها رشد و توسعه می یابد و در […]

گروسیشهریاریها به نقل از پایگاه خبری حسین گروسی : عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه ورزش دانشگاهی باید در کشور حرفه‌ای شود، افزود : ورزش دانشگاهی، حلقه ای کوچک از زنجیره تداوم ورزش ایران است که از محلات آغاز می شود، در مدارس و دانشگاه ها رشد و توسعه می یابد و در میادین ورزشی منطقه ای، جهانی و المپیک به کسب مدال های قهرمانی می انجامد.

حسین گروسی افزود: درمسیرتوسعه ورزش دانشگاهی مشکلات عدیده ای وجود دارد که امیدواریم مسئولان به آن نگاه حرفه‌ای داشته باشند، درغیر این صورت نمی توانیم در دنیای ورزش حرفی برای گفتن داشته باشیم.

نماینده مردم شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد : امروزه نقش ورزش در تقویت قوای جسمانی، ارتقای سطح دانش، افزایش نشاط و شادابی، کنترل بسیاری از معضلات اجتماعی، کاهش اضطراب و افسردگی و پیشگیری ازابتلا به بسیاری از بیماری های ناشی از کم تحرکی برکسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد : توسعه ورزش دانشجویان به معنای بهره وری از استعداد ورزشی دانشجویان در رشته های مختلف ورزشی است که باید بر طبق اصول مدیریت نوین اجرا شود، زیرا ورزش در دنیایی کنونی تکمیل کننده راه علم و دانش به شمارمی آید.

گروسی افزود : ورزش در دانشگاه‌ها نیازمند نگاه راهبردی تخصصی و دلسوزی مسئولین ذی ربط دارد، زیرا لازمه رسیدن به موفقیت‌های ورزشی لینک شدن با جامعه ورزشی است .

نماینده مردم شهریار تصریح کرد :بزرگترین مشکل ورزش دانشجویی، نبود لیگ حرفه ای دانشجویی و نگاه غلط جامعه به این ورزش به عنوان یک حیطه ورزشی کوتاه مدت است.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس، یاد آورشد: نه تنها دانشجویان ، بلکه مدیران دانشگاه ها نیز باید به درستی و با شناخت فواید ورزش برای توسعه لیگ ارتباط برقرار کنند تا بیش از پیش شاهد افزایش شاخص ورزشی در دانشگاه ها ی کشور باشیم.