پخش آزمایشی بخش خبر سیمای البرز آغاز شد
پخش آزمایشی بخش خبر سیمای البرز آغاز شد

شهریاریها : ناصر صفار ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پخش این بخش خبری چهارشنبه هفته جاری در استان البرز آغاز خواهد شد. وی ادامه داد: استان البرز با داشتن ظرفیت‌های فرهنگی نیاز دارد تا سیمای البرز در آن راه‌اندازی شود. این مسئول تأکید کرد: در این راستا و با تلاش […]

شهریاریها : ناصر صفار ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پخش این بخش خبری چهارشنبه هفته جاری در استان البرز آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: استان البرز با داشتن ظرفیت‌های فرهنگی نیاز دارد تا سیمای البرز در آن راه‌اندازی شود.

این مسئول تأکید کرد: در این راستا و با تلاش متولیان امر فرهنگ و مدیران ذیربط پخش آزمایشی بخش خبر استان البرز راه‌اندازی شد و یک گام به سمت ارتقای برنامه‌های فرهنگی جلوتر رفته‌ایم.

صفار تصریح کرد: صدا و سیما با دانشگاه پیام نور بر سر زمین مشکلاتی را داشت که با تعامل مسئولان این مشکل نیز مرتفع شده است.

وی گفت: راه‌اندازی صدا و سیمای البرز نیازمند 30 میلیارد تومان اعتبار است که لازم است مسئولان برای تخصیص این بودجه اهتمام بیشتری را داشته باشند.

مدیرکل صدا و سیمای البرز ادامه داد: این میزان اعتبار صرف راه‌اندازی بخش‌های فنی و تأمین نیروهای متخصص خواهد شد.

صفار در ادامه سخنان خود بر استفاده از توان بخش خصوصی نیز تأکید و خاطرنشان کرد: از طرح‌ها و برنامه‌های بخش خصوصی با محوریت استان البرز نیز استقبال می‌شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به راه‌اندازی پخش آزمایشی بخش خبر استان البرز اشاره کرد و گفت: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده 70 درصد جغرافیای استان نیز می‌توانند این شبکه را دریافت کنند.

این مسئول یکی از دلایل به تأخیر افتادن راه‌اندازی پخش آزمایشی بخش خبر این استان را فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم عنوان کرد و افزود: چندین بار تا مرحله پخش آزمایشی جلو رفته بودیم اما متأسفانه فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم مانع از اجرای این طرح شد.

پخش زنده بسیاری از رویدادها از استان البرز

صفار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اقدامات انجام شده و در صورت اتصال این شبکه به بخش‌های مهم استان از جمله استانداری، شهرداری و مصلای نماز جمعه و ورزشگاه انقلاب قادر خواهیم بود بسیاری از رویدادهای مهم استان را به صورت زنده از این شبکه برای همشهریان پخش نماییم.

پخش دو ساعت برنامه تلویزیونی

مدیرکل صدا و سیمای البرز گفت: با توجه به نوپا بودن این شبکه هم اکنون قادر به پخش 24 ساعته نیستیم اما بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده می‌توانیم دو ساعت برنامه تلویزیونی و 45 دقیقه برنامه خبری را روی آنتن ارسال کنیم.