دولت سالی 30 میلیارد تومان درآمد از پروانه مبین‌نت دارد
دولت سالی 30 میلیارد تومان درآمد از پروانه مبین‌نت دارد

شهریاریها : مدیر عامل مبین نت با اعلام این خبر که دولت در حال حاضر از بابت حق پروانه شرکت مبین نت سالانه 20 تا 30 میلیارد تومان دریافت می کندٰ معتقد است که اگر این میزان صرف توسعه وایمکس می شد نتیجه بهتری را به همراه داشت. به گزارش خبرنگار موبنا ناصر اصفهانی، در […]

شهریاریها : مدیر عامل مبین نت با اعلام این خبر که دولت در حال حاضر از بابت حق پروانه شرکت مبین نت سالانه 20 تا 30 میلیارد تومان دریافت می کندٰ معتقد است که اگر این میزان صرف توسعه وایمکس می شد نتیجه بهتری را به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار موبنا ناصر اصفهانی، در حاشیه نمایشگاه الکامپ هجدهم و در جمع خبرنگاران در خصوص WIMO گفت : نخستین شبکه اینترنت پرسرعت وبی سیم محلی رایگان تحت عنوان “وایمو” به طور آزمایشی در چند نقطه تهران راه اندازی شده و توسعه آن به طور جدی در حال پیگیری است .

وی در ادامه گفت: در حال حاضر در نقاط مختلفی از جمله سینماها، مراکز خرید ، فرهنگسراها ، سرای محله ها ، کتابخانه ها، بانک ها ،دفاتر خدمات الکترونیکی و مترو سرویس اینترنت بی سیم محلی مبین نت اعطا می‌شود .
وی خاطر نشان کرد : اتصال آسان و رایگان به روش WI- FI ، استفاده از یک حساب کاربری در کل شبکه وایمو و عدم نیاز به مودم و نرم افزارهای راه انداز از جمله مزیت های وایمو است .

وی گفت : با توجه به مشکلات ارزی اخیر ، توسعه شبکه وایمو با تاخیر انجام می‌گیرد .

مدیر عامل مبین نت ضمن اشاره به این موضوع که سرویس بی سیم محلی مبین نت در حال حاضر فقط در فضاهای بسته ارایه می‌ شود، گفت : درخواست بررسی این موضوع را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داده ایم و به صورت جدی از آنها خواسته ایم تا تفاوت ارایه سرویس در فضای بسته و باز را مشخص کنند زیرا این موضوع برای خود ما نیز نامفهوم باقی مانده است .

اصفهانی گفت : مبین نت در حال حاضر بالغ بر 130 شهر را پوشش داده و تعداد 360 هزار نفر مشترک فعال دارد که البته تعداد دیگری مشترک غیر فعال نیز دارد که باید به تدریج جذب بازار شوند .

وی در خصوص کارکنان این شرکت اظهار داشت : تعداد پرسنل ما 600 نفر هستند که 85 در صد این تعداد تحصیلات کارشناسی و بالاتر دارند و 90 درصدسن این کارکنان از 24 تا 40 سال است.

وی ادامه داد : ما 15 هزار پرسنل و نیروی غیر مستقیم داریم که این نشانگر این است که سهم بالایی در اشتغالزایی در نیروهای متخصص فناوری اطلاعات داریم .

اصفهانی در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص حضور در شهرک های اقماری اظهار داشت : با توجه به شکل تکنولوژی وایمکس حضور در این شهرک ها را با جدیت دنبال می کنیم .

مدیرعامل مبین نت گفت : دولت در حال حاضر از بابت حق پروانه این شرکت سالانه 20 تا 30 میلیارد تومان دریافت می کند اما اگر این میزان صرف توسعه وایمکس می شد نتیجه بهتری را به همراه داشت .

وی در خصوص وضعیت توسعه شبکه وایمکس پس از افزایش قیمت ارزو نتیجه آن بر کیفیت شبکه وایمکس اظهار داشت : با توجه به قراردادهایی که با پیمانکاران شبکه ای خود داشتیم روند توسعه ای این شبکه همچنان ادامه دارد و از کیفیت های این شبکه کاسته نخواهد شد چرا که استراتژی ما بر مبنای کیفیت است .

وی در پاسخ به استراتژی این شرکت در خصوص تعرفه گذاری بر سرویس های وایمکس خاطر نشان کرد : از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خواست کردیم که در منطق تعرفه گذاری های سرویس وایمکس بررسی های مجددی را انجام دهد چرا که منطق این نظام تعرفه گذاری با اشکالاتی همراه است .