سید عباس جوهری : همراه نامه‌رسان به شهریار آمد
سید عباس جوهری : همراه نامه‌رسان به شهریار آمد

شهریاریها : سیدعباس جوهری ظهر امروز در حاشیه بکارگیری این دستگاه در پست شهرستان شهریار اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که خدمات‌رسانی به مردم را آسان‌تر و شهروندان را از خدمات به روز بهره‌مند سازیم. وی ادامه داد: هر چه بیشتر بتوانیم در این مسیر گام برداریم به سمت توسعه و پیشرفت شهر […]

سید عباس جوهریشهریاریها : سیدعباس جوهری ظهر امروز در حاشیه بکارگیری این دستگاه در پست شهرستان شهریار اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که خدمات‌رسانی به مردم را آسان‌تر و شهروندان را از خدمات به روز بهره‌مند سازیم.

وی ادامه داد: هر چه بیشتر بتوانیم در این مسیر گام برداریم به سمت توسعه و پیشرفت شهر نیز نزدیک‌تر خواهیم شد.

فرماندار شهرستان شهریار با اعلام اینکه نصب دستگاه‌های همراه نامه‌رسان یکی از گام‌های اساسی در جهت خدمات‌رسانی به مردم در این شهرستان است افزود: دیگر نباید در اجرای خدمات به مردم از روش‌های سنتی استفاده کرد چراکه روش‌های سنتی زمان‌بر و اتلاف انرژی است لذا باید با بکارگیری روش‌های نوین علاوه بر سرعت بخشیدن به خدمات‌رسانی مردم را نیز از این مزایا بهره‌مند خواهیم ساخت.

جوهری با اشاره به اینکه روزانه بارکد کلیه مرسولاتی که تحت عنوان مرسولات ثبتی جهت توزیع به این اداره وارد می‌شود پس از انجام مراحل تجزیه و آماده‌سازی در رایانه مرکزی وارد می‌شود ادامه داد: پس از تحویل به نامه‌رسان‌ها، اخذ اطلاعات توسط دستگاه PDA (همراه نامه‌رسان) از رایانه مرکزی قابل مشاهده خواهد بود.

وی گفت: پس از اخذ اطلاعات مرسولات اقدام به توزیع مرسولات و اخذ امضاء گیرنده و ثبت نشانی مرسوله در سیستم کرده و اطلاعات دریافتی هر لحظه در سرور مرکزی شرکت پست ارسال و قابل مشاهده برای فرستنده است.

* ضرورت اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک

فرماندار شهریار خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک بوده که در شرکت پست جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

وی با اعلام اینکه مسئولان در شهرستان شهریار نیز به منظور خدمات‌رسانی‌های نوین به شهروندان نیز تلاش جدی و مستمری دارند افزود: این اقدام نیز در راستای توسعه خدمات‌رسانی به مردم این شهرستان انجام شده است.

جوهری در ادامه سخنان خود به دیگر مزایای این دستگاه اشاره کرد و گفت: انتقال سریع اطلاعات مرسوله، مشاهده امضای گیرنده در سایت شرکت پست توسط فرستنده و تسریع در توزیع مرسولات ثبتی، همچنین صرفه‌جویی در مصرف هزینه‌ها از مهمترین مزایای اجرای این طرح بزرگ است.

با استفاده از دستگاه مذکور سیستم سنتی توزیع و اخذ امضا در دفتر نامه‌رسانی حذف شده است.