دیداری با علی جلال لو نویسنده شهریاری
دیداری با علی جلال لو نویسنده شهریاری

شهریاریها : علی جلال لو ، کارمند باز نشسته ی بانک تجارت است . 1308 در شهریار به دنیا آمده و از کودکی میل به خواندن و نوشتن دارد . معروف ترین اثر اون ” بوف بیمار” است . نوشته و عقاید علی متاثر از آثار صادق هدایت بوده و هست . مدتی پیش ، […]

شهریاریها : علی جلال لو ، کارمند باز نشسته ی بانک تجارت است . 1308 در شهریار به دنیا آمده و از کودکی میل به خواندن و نوشتن دارد . معروف ترین اثر اون ” بوف بیمار” است . نوشته و عقاید علی متاثر از آثار صادق هدایت بوده و هست .

مدتی پیش ، علی بدلیل تصادف ، از ناحیه سر و در نهایت مغز ، دچار آسیب جدی میشود .از دست دادن بخشی از مشاعر و بینایی و نقص پاها و ورم پا از ثمرات این تصادف بود .

بدلیل کهولت زیاد ، دکترها چندان امیدی به بهبود کلی اون ندارند . علی ، خانواده و فرزند و … ندارد .

انزوای بیش از حد و سکوت در تاریکی و تنهایی خود خواسته ، او را به یک غار نشین در قعر تفکرات و خانه ی محقر خود تبدیل کرده .علی جلال لو

خانه ای تاریک و سرد و بی قواره با وسایلی بسیار مندرس و از بین رفته که مجموع اینها و عدم بهداشت کافی ، اتمسفری متعفن را تولید میکند .
خیلی از همسایگان هم از او و آثارش بی خبرند . اگر چه خود میگوید ، هنرمند خودش دارای هیچ هویتی نیست و نیازی نیست شهره باشد ، چه این اثر هنری فاخر است که می بایست مشهور باشد و از مردم و درد هایشان دستگیری کند .

یکی آثار مهم علی ، توسط یکی از بستگان دورش از صندوقچه به سرقت رفته و بی اجازه چاپ شده است .او میگوید حتی به نام من هم چاپ نشده و هیچ خبری ندارم که چرا و کجا این چنین کاری با من شده است .

علی معتقد است بی سر و سامانی وضعیت فرهنگ و ادب در کشور ما باعث این گونه پدیده ها میشود .روزگار زندگی علی و همه ی هزینه ها تماما از محل همان حقوق بازنشستگی و کمک جمعه از خیرین محل میگذرد .

در مورد ” بوف بیمار ” بیشتر بخوانید در..

با تشکر ویژه از محمد تاجیک

[nggallery id=33]

» شرایط ارسال متن و تصویر برای شهریاریها

» ضوابط و شرایط استفاده از وب سایت شهریاری ها دات کام