کسب رتبه سوم اسلامشهر در تولید گوشت قرمز استان تهران
کسب رتبه سوم اسلامشهر در تولید گوشت قرمز استان تهران

شهریاریها : معاون برنامه ریزی فرماندار اسلامشهر از کسب رتبه سوم در زمینه تولید گوشت قرمز در سطح استان تهران خبر داد. محمدرضا موفق در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به برنامه های دولت برای حمایت از کشاورزان و افزایش تولیدات داخلی در بخش کشاورزی و باغی، مسئولان اسلامشهر نیز اهتمام ویژه […]

150909998_PhotoAشهریاریها : معاون برنامه ریزی فرماندار اسلامشهر از کسب رتبه سوم در زمینه تولید گوشت قرمز در سطح استان تهران خبر داد.

محمدرضا موفق در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به برنامه های دولت برای حمایت از کشاورزان و افزایش تولیدات داخلی در بخش کشاورزی و باغی، مسئولان اسلامشهر نیز اهتمام ویژه ای در اجرای این برنامه ها و طرح ها داشته است تا با استفاده حداکثری از امکانات موجود، سطح تولیدات زراعی و باغی این شهرستان را افزایش دهند.

این مسئول عنوان کرد: در این راستا شهرستان اسلامشهر رتبه اول استانی در بحث اشتغال ناشی از اجرای طرح هادی به پرداخت رسیده طرح توسعه کشاورزی را به دست آورده است، همچنین در بخش میزان سرمایه گذاری ناشی از اجرای طرح های به پرداخت رسیده طرح توسعه کشاورزی، حائز رتبه دوم در سطح شهرستانهای استان تهران شده است.

رونق اقتصادی و اشتغالزایی هدف اصلی طرح توسعه کشاورزی

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات مطلوبی که با اجرای طرح توسعه کشاورزی در اسلامشهر صورت گرفته است، این شهرستان در طرح های عقد قرارداد در بانک کشاورزی، رتبه سوم استانی را از آن خود کرده است.

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: هدف اصلی اجرای طرح توسعه کشاورزی، افزایش تولیدات زراعی و باغی داخلی، اشتغالزایی، کاهش قیمت محصولات، رونق فعالیتهای تخصصی در زمینه کشاورزی و زیر مجموعه های آن بویژه گوشت قرمز و… است.

افزایش 3059 راس دام در راستای طرح خودکفایی گوشت قرمز

این مسئول افزود: در این راستا شهرستان اسلامشهر با افزیش سه هزار و 59 راس دام، رتبه سوم استان تهران در اجرای موفق طرح خودکفایی گوشت قرمز را کسب کرد.

موفق بیان کرد: بمنظور اجرای هرچه بهتر و کیفیتر طرح توسعه کشاورزی، حمایتهای دولت نیز بسیار مطلوب بوده است که اختصاص اعتبارات دولتی به بانک کشاورزی برای پرداخت به متقاضیان از جمله تسهیلات و سیاستهای تشویقی دولت در این زمینه است.