کشف 4.5 تن تریاک در ملارد
کشف 4.5 تن تریاک در ملارد

شهریاریها :  فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران از انهدام باند قاچاق مواد مخدر و کشف و ضبط 4 تن و 570 کیلوگرم تریاک در شهرستان ملارد خبر داد و گفت: افزایش امنیت اجتماعی، مرهون تعامل مثبت مردم با پلیس است. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ناصر اصلانی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری […]

شهریاریها :  فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران از انهدام باند قاچاق مواد مخدر و کشف و ضبط 4 تن و 570 کیلوگرم تریاک در شهرستان ملارد خبر داد و گفت: افزایش امنیت اجتماعی، مرهون تعامل مثبت مردم با پلیس است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ناصر اصلانی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات که در محل ستاد فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: از جمله اقدامات نیروی انتظامی غرب استان تهران جهت حفظ امنیت در سطح شهرستان،‌ کنترل باغات، سوله های کارگری،  دامداریهاو گاوداریها است که ماموران انتظامی طی چندین روز گذشته در کنترل این مناطق، متوجه ترددهای مشکوک به یک گاوداری شدند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی ویژه غرب استان تهران با بدست آوردن اطلاعاتی مبنی بر ترددهای مشکوک به یک گاوداری واقع در روستای بیدگنه شهرستان ملارد،‌ اقدامات ویژه امنیتی و اطلاعاتی را دستور کار قرار دادند.

این مسئول گفت: با تلاش شبانه روزی ماموران انتظامی در ملارد و انجام عملیات اطلاعاتی، در نتیجه سرنخهایی از ترددات مشکوک به گاوداری بدست آمد که بر اساس آن بلافاصله تیمی از ماموران در محل گاوداری حاضر شدند و شبانه منطقه را تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران بیان کرد: پس از گذشت چندین ساعت، با ورود یک ذدستگاه تانکر گازرسانی سفید رنگ به گاوداری، ماموران نیروی انتظامی با ژیش بینیهای امنتی و نظامی،‌ محاصره کامل محل مورد نظر و  استفاده از اصل غافلگیری، راننده و سرنشین خودرو مذکور را دستگیر کردند.

وی افزود: همچنین ماموران پس از انجام یک عملیات ضربتی دیگر، یک دستگاه خودرو کامیونت و یک دستگاه خودروی نیسان را به همراه رانندگان آنها، دستگیر کردند و جهت بازرسی و انجام تحقیقات به ستاد فرماندهی انتظامی ملارد منتقل کردند.

این مسئول عنوان کرد: با بازرسی دقیق و کارشناسی گاوداری و خودروهای ضبط شده، ماموران توانستند با همکاری نیروهای آتش نشانی از داخل قسمت انتهایی تانکر گازرسانی، بیش از 4 تن و 570 کیلوگرم تریاک با لفافه کشف کنند که مواد مکشوفه به همراه متهمان دستگیر شده، جهت تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفتند.

اقدامات مطلوب نیروی انتظامی مرهون تعامل مثبت مردم با پلیس است

سرهنگ اصلانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعامل مثبت مردم با پلیس، گفت: اقدامات مطلوب نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران در دستگیری عوامل قاچاق، توزیع کنندگان مواد مخدر و سایر مجرمان، مرهون تعامل و همکاری بشسیار مثبت مردم این شهرستانهای غرب استان تهران با ماموران نیروی انتظامی است.

این مسئول ضمن تقدیر از فعالیت خبرنگاران و رعایت اصل صداقت در انتشار اخبار، افزود: خبررسانی صحیح و شفاف اصحاب رسانه و مطبوعات نیز نقش بسیار موثری در ارتقای احساس امنیت در جامعه خواهد داشت چراکه اطلاع رسانی وظیفه ای خطیر  و حساس است که در صورت تحقق صداقت و شفافیت در آن، اعتماد و همکاری مردم با پلیس ر ا افزایش خواهد داد.

کشف محموله قاچاق گامی موثر جهت جلوگیری از آلودگی جوانان

وی اظهار داشت: همچنین انتشار اخباری از این دست که شامل دستگیری عوامل قاچاق و توزیع مواد مخدر است، مایه یاس و ناامیدی قاچاقچیان و سرکردگان  باندهای قاچاق را فراهم خواهد آورد، همچنانکه کشف و ضبط این محموله عظیم صدمه بسیار بزرگی به روسای باندهای قاچاق خواهد زد.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران اضافه کرد: کشف و ضبط این محموله بزرگ قاچاق گام موثری در جهت کاهش مصرف مواد مخدر است و نقش بسزایی در جلوگیری از آلوده شدن جوانان دیگر به اعتیاد و فساد خواهد داشت.