مهدی حب درویش : حمایت مسئولان شهریار قابل تقدیر است
مهدی حب درویش : حمایت مسئولان شهریار قابل تقدیر است

گروه ورزش شهریاریها : رکوردار روپایی جهان که جوانی از دیار شهریار است، طی 31ساعت روپایی با توپ فوتبال روز گذشته موفق به زدن رکورد ورزشکار انگلیسی شد. در سال 88 بود که احمدی نژاد، وی را چنین توصیف کرد: “انرژی ورزشکاری که به مدت شش ساعت در یک جاده روپایی زده، از نوع انرژی […]

mehdiگروه ورزش شهریاریها : رکوردار روپایی جهان که جوانی از دیار شهریار است، طی 31ساعت روپایی با توپ فوتبال روز گذشته موفق به زدن رکورد ورزشکار انگلیسی شد.

در سال 88 بود که احمدی نژاد، وی را چنین توصیف کرد: “انرژی ورزشکاری که به مدت شش ساعت در یک جاده روپایی زده، از نوع انرژی هسته ای است”.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین ایرانی که نامش در کتاب گینس ثبت شد، علی دایی بود که با ۱۰۹ گل رکورد دار شد، بعد از وی حسین رضازاده، قوی‌ ترین مرد جهان و به‌ عنوان کسی که سنگین‌ترین وزنه جهان را جابه جا کرده است به جمع گینسی ها پیوست، پس از این دو نفر، انوشه انصاری با رفتن به فضا نخستین زنی بود که در یک سفر توریستی به فضا، نامش در میان رکورد‌داران ثبت شد.

مهدی حب درویش، فوتبالیست جوان ایرانی نیز با شکستن رکورد روپایی سرعتی با توپ، نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی ثبت کرد، او در حضور نماینده گینس موفق شد طی یک دقیقه ۱۴۴ بار با توپ تنیس روپایی بزند و رکورد سرعتی روپایی را ثبت کند.

31 ساعت روپایی، انرژی هسته ای می خواهد

این اقدام وی به حدی نو و جالب بود که احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در اسفند ماه 88 پس از ثبت این رکورد، وی را چنین توصیف کرد: “انرژی ورزشکاری که به مدت شش ساعت در یک جاده روپایی زده، از نوع انرژی هسته ای است!”

پس از گذشت سه سال از ثبت این رکورد، مهدی حب درویش ورزشکار جوان شهریاری در اقدامی دیگر با 31 ساعت روپایی با توپ فوتبال توانست رکورد جهانی روپایی را بکشند، این رکورد پیش از این با زمان 26 ساعت در اختیار ورزشکار انگلیسی به نام “دن” قرار داشت که نامش در کتاب گینس نیز ثبت شده است.

مهدی حب درویش مراسم ثبت رکورد روپایی خود را از ظهر سه شنبه سوم بهمن ماه سال جاری در شهریار آغاز کرد و سرانجام ساعت 19 روز گذشته پس از 31 ساعت، موفق به شکستن رکورد روپایی جهان با اختلاف پنج ساعت شد.

ورزشکار شهریاری رکورد “دن” انگلیسی را با پنج ساعت اختلاف زد

پس از پایان مراسم رکوردزنی و تقدیر مسئولان حاضر از این ورزشکار جوان و مستعد، مهدی حب دوریش به گفتگو با خبرنگار مهر پرداخت و سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: قصد داشتم به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رکوردم را به 34 ساعت برسانم اما به اصرار پدر و صلاحدید مربی، بعد از 31 ساعت این رکوردزنی را متوقف کردم.

اصلا خسته نبودم و این قدرت و توان را در خود می دیدم که چندین ساعت دیگر نیز به روپایی زدن ادامه دهم، در هر صورت خدا را شکر می کنم که در حال حاضر نیز پنج ساعت بیشتر از رکورد روپایی جهان که از سوی فردی انگلیسی ثبت شده بود، روپایی زدم.

حتی فکر 31 ساعت بیداری برایم دشوار است

این ورزشکار در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چگونه بر خواب آلودگی شبانه غلبه کرد، گفت: خودم هم هنوز باور نمی کنم، حتی فکر 31 ساعت بیداری برایم دشوار است، نمی دانم آن زمان چطور روپایی زدم، طی مدت انجام این فعالیت آنقدر مشغول بودم که اصلا متوجه گذر زمان نشدم، به هیچ وجه فکر خواب و استراحت به ذهنم خطور نکرد.

یکی از مواردی که کنجکاوی تماشاگران را برانگیخته بود، نحوه تامین انرژی صرف شده بدن در طول این رکورد زنی بود که حب دوریش در این زمینه به مهر بیان کرد: برای تامین انرژی بدنم همزمان با اینکه در حال روپایی زدن بودم غذا و خوراکی می خوردم، فکر می کنم بیش از 200 یا 300 بسته کاکائو و بستنی خوردم، علاوه بر آنها موز، خرما، عسل و.. نیز از دیگر خوراکی هایی بود که بمنظور تامین انرژی از دست رفته، مصرف می کردم.

استفاده از پنکه در سرمای زمستان

وی افزود: همچنین، در حین رکورد زنی با خبرنگاران و اصحاب رسانه مصاحبه می کردم، حتی از شدت فعالیت زیاد و تعریق، تقاضای پنکه کردم آنهم در سرمای زمستان. پس از پایان رکورد زنی نیز با اینکه 31 ساعت در حال فعالیت بودم، به دلیل تمرینات مستمر گذشته، هیچگونه گرفتگی عضلات و یا ضعف جسمانی نداشتم.

رکورددار روپایی سرعتی جهان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه از چند ماه پیش تمرینات خود را برای این رکورد زنی شروع کرده است، گفت: من عضو تیم فوتبال هنرمندان نیز هستم اما به دلیل جلوگیری از بروز آسیب دیدگی، در حال حاضرفعالیتم در فوتبال را کنار گذاشته ام و تمام وقتم را صرف تمرین روپایی کرده ام.

مسئولان کشوری نبودند/ حمایت مسئولان شهریار قابل تقدیر است

وی به فعالیتهای آموزشی خود در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: روپایی، رشته ای نو و تازه در ورزش است و در واقع پس از ثبت رکورد جهانی گینس، در بین جوانان و نوجوانان مطرح شده و طرفداران بسیاری پیدا کرده، به همین دلیل با برگزاری کلاسهای آموزشی در حال آموزش و انتقال تجربیات خود به علاقمندان این رشته هستم که با استقبال گسترده ای نیز از سوی جوانان و نوجوانان روبرو شده است.

حب دوریش ضمن تشکر از تشویقها و حمایتهای مردم و مسئولان شهرستان، یادآور شد: حضور مردم و مسئولان شهرستان در سالن و تشویق آنان موجب دلگرمی، قوت قلب و افزایش انگیزه من برای ثبت این رکورد و رکوردهای جهانی دیگر شد و امیدوارم بتوانم با دعای خیر مردم و حمایت مسئولان کشوری، این رکورد را در گینس نیز ثبت کنم.

روپایی با تیله در 1820 پله برج میلاد بطور برعکس

این جوان نوآور در مورد رکوردهای پیشین خود گفت: 70 هزار روپایی با توپ تنیس بدون استراحت از ساعت 12 ظهر تا 10 شب، روپایی در مسافت بین حرم حضرت عبدالعظیم تا بهشت زهرا به طول 20 کیلومتر، میدان انقلاب تا میدان آزادی تهران، میدان فردوسی تا میدان فلسطین تهران، حرم حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران به طول 17 کیلومتر و روپایی در تمام مدت بازی بین تیم های ملی ایران و کره جنوبی از جمله رکوردهای من است.

وی اضافه کرد: همچنین هزار و 820 پله برج میلاد را سه بار بطور برعکس با توپهای فوتبال، تنیس و تیله روپایی زده ام که تا به حال سابقه نداشته است، هیچ فردی در دنیا حتی 10 پله را هم به صورت برعکس روپایی نزده است و اولین رکورد در این زمینه به نام من ثبت شده است.

برای ثبت رکوردم در گینس حمایت نشدم

اما رکورددار روپایی جهان و ورزشکاری که نامش در کتاب گینس ثبت شده است با حمایت چندانی از سوی مسئولان روبرو نبوده است و دلخوری هایش را اینگونه بیان می کند: با وجود اینکه بیش از 6 سال است در این رشته فعالیت می کنم و رکوردهای مختلفی نیز ثبت کرده ام اما مسئولان استانی و کشوری چندان توجه و حمایتی نداشته اند و تمام هزینه های تمرینات و حتی ثبت رکوردم در گینس شخصی بوده است.

حب دوریش ادامه داد: برای سفر به دبی و ثبت رکوردم در کتاب گینس بالغ بر 23 میلیون تومان هزینه کردم بطوری که در آن زمان تنها 10 میلیون تومان بابت حضور نماینده گینس در دبی پرداخت کردم، امیدوارم با توجه اینکه ورود نامم به لیست رکوردداران کتاب گینس، تواناییم در ثبت رکوردهای جهانی را برای مسئولان ثابت کرده است، برای ثبت این رکورد جدید مورد حمایت قرار بگیرم.

پرسپولیس حامی رکوردهای جهانی ام می شود

این ورزشکار عنوان کرد: البته پس از اتمام مراسم رکورد زنی 31 ساعته، رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس طی تماسی خواستار عقد قرارداد شد که اگر این قرارداد منعقد شود از این پس با لباس پرسپولیس رکورد خواهم زد و این باشگاه اسپانسر من در تمام رکوردزنی هایم خواهد بود.

در پایان مراسم رکورد زنی روپایی جهان که در شهریار برگزار شد، مسئولان استانی و شهرستانی از این ورزشکار تقدیر کردند، محمدحسین نژاد فلاح مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، سید عباس جوهری فرماندار و احمد عبدالوند رئیس اداره ورزش و جوان شهریار هریک جوایزی نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال به حب درویش اهدا کردند، همچنین به همت فرماندار شهریار مقدمات پیش خرید یک واحد منزل مسکونی در سایت مسکن مهر شهریار برای این ورزشکار فراهم شد.

گفتگو از مهدیه رضایی