اکبری طارمی : 10 کتابخانه سال آینده در ملارد احداث می شود
اکبری طارمی : 10 کتابخانه سال آینده در ملارد احداث می شود

شهریاریها : معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار ملارد از احداث 10 کتابخانه در سال آینده در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد به ریاست و با حضور اعضای این انجمن برگزار و در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین اقشار مختلف جامعه به […]

فرمانداری هاشهریاریها : معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار ملارد از احداث 10 کتابخانه در سال آینده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد به ریاست و با حضور اعضای این انجمن برگزار و در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان تصمیمات ارزشمندی اتخاذ شد.

در این جلسه موضوع پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداریها به امور کتابخانه ها و تعیین تکلیف زمین اختصاصی برای ساخت کتابخانه مرکزی مصوبه سفر سوم هیات دولت به شهرستان ملارد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد از سوی شورا و شهرداری شهر ملارد پیگیری و نتیجه به فرمانداری اعلام شود.

در این جلسه پیشنهاد شد ساخت 10 کتابخانه با توجه به تراکم جمعیت در بودجه سال آینده شهرداریها لحاظ شود تا با ادامه این روند در سالهای آینده، سرانه های استاندارد فضای کتابخانه ای در شهرستان ملارد محقق شود.

اکبری طارمی با تذکر این نکته که نباید انتظار داشته باشیم همه شرایط برای انجام کار فرهنگی مهیا شود، گفت: ضروریست در سایه احساس مسئولیت و تعامل و همدلی، مسائل و دغدغه های فرهنگی تا حد امکان پیگیری و رفع شود.

وی افزود: با سرمایه گذاری در مقولات فرهنگی به خصوص تاسیس کتابخانه است که می توان به مبارزه با معضلات اجتماعی و بزهکاریها پرداخت.

این مسئول عنوان کرد: به روز کردن کتابها، مجلات و جراید، ایجاد تنوع و جذابیت در محیط کتابخانه ها و کنترل و نظارت بر نحوه اداره کتابخانه های نهادی و مشارکتی سطح شهرستان از دیگر ملزومات است.

اکبری طارمی همچنین بر ساخت و تجهیز کتابخانه ها در کنار مساجد، مدارس و کانونهای فرهنگی و خرید کتابهای کمک آموزشی تاکید کرد.

معاون فرماندار ملارد گفت: در حال حاضر پنج کتابخانه مشارکتی و سه کتابخانه نهادی در شهرستان ملارد فعال است که در مجموع بیش از پنج هزار نفر در آنها عضو هستند.