جوهری: ارتقای شاخصهای فرهنگی در گرو تعامل مسئولان
جوهری: ارتقای شاخصهای فرهنگی در گرو تعامل مسئولان

شهریاریها : فرماندار شهریار ارتقای شاخصهای فرهنگی در این شهرستان را در گرو تعامل مثبت و همکاری هرچه بیشتر مسئولان دانست و از رویکرد تخصصی در مقوله فرهنگسازی به عنوان یک ضرورت یاد کرد. به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس جوهری ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان […]

شهریاریها : فرماندار شهریار ارتقای شاخصهای فرهنگی در این شهرستان را در گرو تعامل مثبت و همکاری هرچه بیشتر مسئولان دانست و از رویکرد تخصصی در مقوله فرهنگسازی به عنوان یک ضرورت یاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس جوهری ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ائمه جمعه و سایر مسئولان شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ و فرهنگسازی در جوامع امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوریکه در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان این مقوله را به عنوان یک امر ضروری در اولویت اقدامات دولتها قرار دارد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز بارها در منویات خود بر اهمیت مقوله فرهنگ و فرهنگسازی تاکید کرده اند و  بنابر سخنان ایشان حتی در کوچکترین موارد صنعتی و اقتصادی نیز باید ابعاد و جنبه های فرهنگی لحاظ شود که این مساله لزوم بهره بری از ظرفیتهای حوزه فرهنگ در جامعه را بر همگان آشکار می سازد.

این مسئول عنوان کرد: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، شهرستان شهریار نیز با توجه به نیازها و امکانات موجود، در فعالیتهای فرهنگی و هنری پیشتاز بوده است و تلاش مسئولان در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی برنامه های فرهنگی و هنری در این شهرستان و استفاده حداکثری از اعتبارات تخصیص یافته، تاکنون مطلوب بوده است.

لزوم رویکرد تخصصی و کارشناسانه در حوزه فرهنگ و هنر

فرماندار شهرستان شهریار گفت: فرهنگسازی در جوامع نیازمند رویکرد تخصصی و کارشناسانه است که در این زمینه نیز شورای فرهنگ عمومی شهریار با برگزاری جلسات مداوم  و مکرر و بکارگیری کارشناسان مجرب، سعی در شناسایی و شکوفایی استعدادها و امکانات موجود در شهرستان کرده است.

جوهری افزود: شهرستان شهریار با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر که از برخی استانهای کشور نیز بیشتر است، به لحاظ نیروی انسانی مستعد و توانمند، بسیار غنی است و این ظرفیت ویژه، تلاش و نگاه ویژه ای را نیز می طلبد که در این راستا باید تمامی دستگاه های اجرایی، اداری و خدماتی در تعامل مثبت با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، زمینه های لازم جهت بهره بری هرچه بیشتر از ظرفیتهای موجود را فراهم آورند.

وی ضمن آرزوی توفیق برای مهران ملاهویزه رئیس پیشین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهریار، بیان کرد: دغدغه تمام مسئولان شهرستان شهریار، در حوزه فرهنگ و هنر بسیار مطلوب و شایسته است و امید می رود رئیس جدید این اداره با تلاش و همت مضاعف، نقاط قوت فرهنگ و هنر در شهریار را پررنگ تر کند و از کاستی های موجود بکاهد.