جایگاه البرز در تعداد کاربران اینترنت در رده هفتم کشور است
جایگاه البرز در تعداد کاربران اینترنت در رده هفتم کشور است

شهریاریها : سرپرست اداره کل اطلاعات و آمار استانداری البرز گفت: هم اکنون 461 هزار کاربر در استان از اینترنت استفاده می کنند. علی تیرداد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص میزان استفاده شهروندان استان البرز از شبکه جهانی اینترنت گفت: بر اساس آمار به دست آمده تعداد کاربران اینترنت در کشور 11 میلیون […]

شهریاریها : سرپرست اداره کل اطلاعات و آمار استانداری البرز گفت: هم اکنون 461 هزار کاربر در استان از اینترنت استفاده می کنند.

علی تیرداد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص میزان استفاده شهروندان استان البرز از شبکه جهانی اینترنت گفت: بر اساس آمار به دست آمده تعداد کاربران اینترنت در کشور 11 میلیون و 221 هزار نفر است که از این تعداد 461 هزار نفر در البرز از این خدمات استفاده می کنند.

وی افزود: ضریب نفوذ اینترنت در افراد شش سال و بالاتر در البرز 21 درصد، افراد 10سال و بالاتر 22.1 درصد و 15تا 24 سال 36.5 درصد است.

وی ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد که استان البرز بعد از استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان و آذربایجان شرقی هفتمین استان کشور از لحاظ تعداد کاربران اینترنت است.

وی افزود: از نظر ضریب نفوذ اینترنت نیز در رده 6 سال و بالاتر و 10 سال و بالاتر پس از استانهای تهران، سمنان و اصفهان در جایگاه چهارم و در رده سنی 15 تا 24 سال پس از استانهای سمنان، اصفهان، تهران و یزد در رتبه پنجم قرار دارد.

تیرداد در در ادامه با توجه به ظرفیتهای متعدد استان در زمینه های گوناگون اظهار داشت: باید با برنامه ریزی از ظرفیت موجود استفاده بهینه ای داشت.

سرپرست اداره کل آمار و اطلاعات استانداری البرز یادآور شد: این اطلاعات بر اساس آخرین آمار، جمع آوری شده و در اختیار مدیران و مسئولان استان به منظور برنامه ریزی در ارائه خدماتی مطلوبتر به شهروندان قرار می گیرد.