سید عباس جوهری : تغییر کاربری مدارس فرسوده در شهریار
سید عباس جوهری : تغییر کاربری مدارس فرسوده در شهریار

شهریاریها :    سیدعباس جوهری اظهار داشت: در حال حاضر مدارسی در شهرستان وجود دارد که در نقطه‌های ویژه شهری قرار داشته و جزو بافت‌های فرسوده محسوب می‌شوند. وی ادامه داد: با توجه به اینکه چندین سال از عمر مفید این گونه مدارس می‌گذرد لذا باید تدابیر اساسی به منظور بازسازی و مرمت این گونه […]

سید عباس جوهریشهریاریها :    سیدعباس جوهری اظهار داشت: در حال حاضر مدارسی در شهرستان وجود دارد که در نقطه‌های ویژه شهری قرار داشته و جزو بافت‌های فرسوده محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چندین سال از عمر مفید این گونه مدارس می‌گذرد لذا باید تدابیر اساسی به منظور بازسازی و مرمت این گونه مدارس انجام شود.

این مسئول تأکید کرد: البته با توجه به اینکه این مدارس از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شرایط تجاری خوبی قرار دارند لذا می‌توانیم تغییر کاربری داده و از فضای موجود به نحو مطلوبی استفاده کنیم و با سود حاصل از آن در مکان مناسب دیگری سه یا چهار مدرسه دیگر با امکانات خوب بسازیم.

حضور خیران به عنوان بازوهای توانمند در ساخت مدارس

فرماندار شهریار در بخشی دیگر از سخنان خود حضور خیران در ساخت فضاهای آموزشی در این شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خیران به عنوان بازوهای توانمند در این زمینه محسوب شده و می‌توانند به عنوان عاملی بسیار مهم و تأثیرگذار در توسعه فضاهای آموزشی باشند.

جوهری افزود: توجه به مسائل آموزشی و ارتقای فضاهای آموزشی می‌تواند تأثیرات بسیار شگرفی را در ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور داشته باشد.

فرماندار شهریار گفت: در بحث مجمع خیرین مدرسه‌ساز، کارهای بسیار خوبی از سوی این مجمع صورت گرفته است و اقدامات مفید و مؤثری در جهت ارتقای حوزه آموزشی در این شهرستان صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه بدون حضور خیران نمی‌توانیم پاسخگوی جمعیت دانش‌آموزی این شهرستان باشیم افزود: در حال حاضر در حوزه مدرسه‌سازی و نوسازی دولت اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است اما کمک خیرین نیز در این حوزه بسیار مؤثر و مفید بوده است.

فرماندار شهریار در ادامه سخنان خود تأکید کرد: افزایش جمعیت در این شهرستان و به‌تبع آن رشد جمعیت دانش‌آموزی در شهریار می‌طلبد تا مسئولان تمهیدات اساسی را به منظور ساخت و توسعه مدارس و فضاهای آموزشی در این شهرستان داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بحث مدرسه‌سازی و ورود خیرین در این حوزه باید فرهنگ‌سازی شود.