گروسی: مجلس کار عجولانه برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را قبول ندارد
گروسی: مجلس کار عجولانه برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را قبول ندارد

شهریاریها : نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به صلاح کشور و مردم نیست و مجلس هم اقدامات عجولانه در این زمینه را قبول ندارد. حسین گروسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مجلس مخالف اجرای طرح هدفمندی یارانه […]

گروسی 1شهریاریها : نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به صلاح کشور و مردم نیست و مجلس هم اقدامات عجولانه در این زمینه را قبول ندارد.

حسین گروسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مجلس مخالف اجرای طرح هدفمندی یارانه نیست زیرا این طرح به عنوان یک قانون تصویب شده است اما مساله اصلی بر سر شیوه اجرای این طرح است.

وی عنوان کرد: مجلس خواستار اجرای صحیح طرح هدفمندی یارانه ها است بطوریکه در آمدهای حاصل از این طرح در زمینه افزایش تولیدات داخلی و خودکفایی اقتصادی کشور صرف شود.

مرحله اول هدفمندی یارانه ها آنگونه که باید اجرا نشد

این مسئول ادامه داد: ایران کشوری است که با درخشش و افتخارآفرینی در عرصه های مختلف نشان داده است که می تواند کشوری مولد باشد، در این میان وظیفه مسئولان این است که امکان شکوفایی استعدادها و روتق تولیدات داخلی را فراهم آورند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: اما طرح هدفمندی یارانه ها آنگونه که باید اجرا نشد و مجلسیان از شیوه اجرای این طرح در مرحله اول انتقاد دارند.

لزوم استفاده از توان و پتانسیل جوانان آماده به کار

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر جوانان آماده به کار زیادی در کشور وجود دارد که باید از توان این افراد در جهت استقلال و اقتدار هرچه بیشتر کشور در عرصه های مختلف اقتصاد شامل تولید، کارآفرینی و … استفاده شود که لازمه این مهم اجرای صحیح مرحله اول هدفمندی یارانه است.

وی افزود: به عنوان مثال مبلغ یارانه ای که در حال حاضر به یک خانواده پنج نفری تعلق میگیرد در حدود دو میلیون و 500 هزار ریال است، اما اگر در مسیر رونق تولیدات و اشتغالزایی گام برداشته میشد با اشتغال حتی یک نفر از اعضای خانواده، حقوقی حداقل دو یا سه برابر مبلغ یارانه های فعلی به خانواده تعلق می گرفت.

افت 50 درصدی تولیدات صنعت خودرو سازی کشور

این مسئول اضافه کرد: وی به افزایش قیمت خودرو طی مدت اخیر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر صنعت خودرو سازی کشور با 50 درصد افت تولید روبرو است و افزایش بی رویه قیمت خودروها نیز ناشی از همین کاهش تولیدات داخلی است.

وی ادامه داد: کشوری که تولید نداشته باشد در عرصه های بین المللی حرفی برای گفتن ندارد و تمام هم و غم نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در حوزه تولیدات است.

افزایش قیمتها ناشی از عدم حرکت در مسیر رونق تولید و اشتغال است

گروسی عنوان کرد: درصورتیکه هدفمندی یارانه ها در راستای رونق تولیدات گام بردارد و به این امر توجه داشته باشد، مجلسیان نیز با این طرح همراهی خواهند کرد.

این مسئول علت افزایش قیمتها پس از اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه ها را عدم حرکت این طرح در مسیر تولید و اشتغالزایی دانست.

اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در شرایط کنونی به صلاح نیست

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس متذکر شد: در زمینه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: اجرایی شدن مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در شرایط کنونی به صلاح نیست.

گروسی گفت: باید مرحله اول آسیب شناسی شده و بطور صحیح اجرا شود، مرحله دوم نیز باید پس از آسیب شناسی و بررسی نقاط قوت و ضعف به اجرا درآید که یکی از این نقاط قوت و ضعف همان بحث تولیدات است.

مجلس کار عجولانه را قبول ندارد

این مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در زمینه تصمیم دولتمردان برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها قبل از اتمام دولت دهم، گفت: اعتقاد مجلس بر انجام اقدامات کارشناسی شده است، مجلس کار عجولانه را قبول ندارد.