گروسی; ضرورت افزایش تختهای بیمارستانی متناسب با جمعیت
گروسی; ضرورت افزایش تختهای بیمارستانی متناسب با جمعیت

شهریاریها : نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت افزایش تختهای بیمارستانی متناسب با نیاز جمعیت رو به رشد شهریار، قدس و ملارد تاکید کرد و گفت: مسئولان مربوطه در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. حسین گروسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ارتقای سطح […]

گروسیشهریاریها : نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت افزایش تختهای بیمارستانی متناسب با نیاز جمعیت رو به رشد شهریار، قدس و ملارد تاکید کرد و گفت: مسئولان مربوطه در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

حسین گروسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ارتقای سطح خدمات درمانی، یکی از مطالبات به حق مردم است و مسئولان وظیفه دارند با اختصاص بودجه و اعتبارات مناسب و تلاش مستمر در جهت رفع مشکلات، زمینه را برای احقاق حقوق مردم فراهم کنند.

کمبود سرانه تخت بیمارستانی در شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد

وی با اشاره به کمبود بسیار محسوس تختهای بیمارستانی و خدمات درمانی در شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد، ادامه داد: هم اکنو در کشور سرانه تخت بیمارستانی، یک تخت به ازای هر هزار نفر است در حالیکه در شهرستان شهریار این میزان، یک تخت به ازای هر 4 هزار و 200 نفر است و این نشان از کمبود خدمات درمانی در این شهرستان دارد.

نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نبود بیمارستان در ملارد، گفت: از طرفی وجود تنها یک بیمارستان 40 تختخوابی در قدس و نبود حتی یک بیمارستان در ملارد، موجب سرریز بیماران این مناطق به شهریار می شود.

امکانات درمانی موجود پاسخگوی نیاز منطقه نیست

گروسی افزود: شهرستان شهریار دارای سه بیمارستان امام سجاد(ع)، تامین اجتماعی و میلاد است که با توجه به جمعیت 600 هزار نفری این شهرستان، پاسخگوی جمعیت خود نیست و این درحالی است که این سه بیمارستان باید بیماران شهرستانهای قدس و ملارد را نیز پاسخگو باشند.

وی بیان کرد: تختهای بیمارستانی و امکانات درمانی موجود، به هیچ وجه نمی توان نیاز جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری سه شهرستان شهریار، قدس و ملارد را تامین کند و باید در این زمینه به دنبال راه حل مناسب و سریع بود.

این مسئول گفت: با توجه به اینکه جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد از بسیاری استانهای کشور بیشتر است، ضرورت ایجاد امکانات و خدمات درمانی بیشتر و درخور شان ساکنین مناطق، بر همگان آشکار است و مسئولان این سه شهرستان نیز با هکاری و تعامل مثبت درصدد ارتقای سطح خدمات بویژه در بخش درمانی هستند.