گروسی: نباید حتی یک دلار را در خانه نگه داشت
گروسی: نباید حتی یک دلار را در خانه نگه داشت

شهریاریها : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس میگوید:عملکرد آقایان و حرف های متناقض مسئولین هم تراز ،مردم ما به جای اینکه اطمینان و اعتماد در بحث سرمایه گذاری و بورس داشته باشند ، پول های خود را از بانک خارج کرده و سرمایه خود را تبدیل به طلا و ارز کردند و در حالی […]

شهریاریها : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس میگوید:عملکرد آقایان و حرف های متناقض مسئولین هم تراز ،مردم ما به جای اینکه اطمینان و اعتماد در بحث سرمایه گذاری و بورس داشته باشند ، پول های خود را از بانک خارج کرده و سرمایه خود را تبدیل به طلا و ارز کردند و در حالی که اصلا به این موارد نیازی نداشتند.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به  پایگاه خبری تحلیلی اعتدال گفت:ما کشور توانمندی هستیم که هم از لحاظ نیروی انسانی و هم منابع در دنیا چیزی کم نداریم و همین امر باعث بروز اطمینان و بازگشت اعتماد از دست رفته به برخی مدیریتها از سوی مردم خواهد شد ؛ در امر اعتماد مردم ، تنها سو مدیریت دولتی مشکل ایجاد کرده و نه چیز دیگری.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: با عملکرد آقایان و حرف های متناقض مسئولین هم تراز ، مردم ما به جای اینکه اطمینان و اعتماد در بحث سرمایه گذاری و بورس داشته باشند ، پول های خود را از بانک خارج کرده و سرمایه خود را تبدیل به طلا و ارز  تبدیل کردند و در حالی که اصلا به این موارد نیازی نداشتند ، ارز و طلا خریداری کرده و در منزل نگه داشتند ؛ با عملکرد اقتصادی آقایان، مردم کالاها را به امید  گران شدن انبار کرده وهمین کار بزرگترین ضربه را به اقتصاد کشور ما زده است و این در حالیست که نباید حتی یک دلار را در خانه نگه داشت .

نماینده مردم شهریار ، قدس وملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم اگر می خواهند به اقتصاد کشور کمک کنند، باید طلا و ارزی که در منزل نگه داشته اند را به چرخه اقتصادی و در نهایت به سمت تولید هدایت کنند که البته در این زمینه ، مشکل اصلی نداشتن اعتماد مردم به دولت است.

گروسی گفت:در کشورهای دیگر اگر شخصی به خواستگاری برود از وی سوال می کنند چقدر سهام  داری؟  نمی گویند ماشین ، خانه و پول داری یا نه ؟ در تمام دنیا بورس و سهام پشتوانه است و باید این فرهنگ برگردد و اعتماد مردم به سمت بازار سهام جلب شود و همین مساله اقتصاد را رونق می دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: بهترین راه حمایت از تولید ، فعال شدن کامل بازار سهام است و در کنار آن بازار سهام نیز موثر است ؛ آنچه  مستقیم به بحث تولید کمک می کند بورس است .

وی در خاتمه گفت:هر چه قدر بورس فعال تر شود و تمایل مردم به خرید سهام بیشتر شود ، چرخه تولید رونق بیشتری می گیرد ، اما در کشور ما بر عکس شده ، اگر سهامی هم دارند می فروشند تا سکه و ارز بخرند ، این کار توجیه اقتصادی  ندارد و مقطعی است و باید این روند اصلاح شود.

وبگاه رسمی نماینده مردم شهرستان شهریار