آغاز دور جدید بارندگی‌ها از روز پنجشنبه در البرز
آغاز دور جدید بارندگی‌ها از روز پنجشنبه در البرز

شهریاریها‌: ::::: منصور رحمانیان امروز در کرج اظهار داشت: متاسفانه طی ماه‌های اخیر در استان البرز به مانند دیگر استان‌های کشور شاهد افزایش آلاینده‌های جوی و ایجاد شرایط ناسالم بودیم که این امر حتی منجر به تعطیلی برخی از کلانشهرهای کشور از جمله کرج شد. وی تصریح کرد: شرایط ناسالم جوی دلایل متعددی دارد که […]

13910216000261_PhotoA0شهریاریها‌: ::::: منصور رحمانیان امروز در کرج اظهار داشت: متاسفانه طی ماه‌های اخیر در استان البرز به مانند دیگر استان‌های کشور شاهد افزایش آلاینده‌های جوی و ایجاد شرایط ناسالم بودیم که این امر حتی منجر به تعطیلی برخی از کلانشهرهای کشور از جمله کرج شد.

وی تصریح کرد: شرایط ناسالم جوی دلایل متعددی دارد که یکی از آنها کاهش میزان بارندگی‌ها و بارش برف است.

مدیر کل اداره هواشناسی استان البرز افزود: به همین دلیل در طول پاییز و زمستان اگر با کاهش بارش باران و یا برف روبه‌رو باشیم، میزان آلاینده‌های جوی افزایش یافته و آلودگی هوا را به دنبال خواهد داشت.

رحمانیان در پاسخ به این پرسش که آیا در روزهای آینده مانند ابتدای هفته جاری شاهد بارش باران و برف در استان البرز خواهیم بود؟ گفت: در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری شرایط پایداری بر آسمان استان البرز حاکم بود.

* افزایش آلاینده‌های جوی در استان البرز طی 2 روز اخیر

وی تصریح کرد: به همین در این روزها بر میزان آلاینده‌های هوا افزوده شد و تا حدودی نسبت به روزهای شنبه و یکشنبه آلودگی بیشتری را در جو تجربه کردیم.

مدیر کل اداره هواشناسی استان البرز متذکر شد: با این وجود داده‌های علمی و نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که از عصر امروز سامانه بارشی جدیدی از غرب کشور فعال شده و این امر از روز پنجشنبه آسمان استان البرز را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

رحمانیان افزود: بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم که از ظهر روز پنجشنبه با افزایش ابر، وزش باد و بالاخره باران روبه‌رو باشیم که این بارش‌ها در ارتفاعات استان به صورت برف خواهد بود. امیدواریم این شرایط تا عصر روز جمعه در استان البرز تداوم داشته باشد.