قاضی زاده : انجمن سینمای جوان در شهریار قوت بگیرد
قاضی زاده : انجمن سینمای جوان در شهریار قوت بگیرد

گروه فرهنگ شهریاریها : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بر لزوم ارتباط تنگاتنگ مسئولان فرهنگی با هنرمندان و دستگاه های دولتی تاکید کرد و گفت: بمنظور پرورش استعدادهای موجود، باید انجمن سینمای جوان در شهریار قوت بگیرد. به گزارش خبرنگار مهر، سید احسان قاضی زاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس […]

گروه فرهنگ شهریاریها : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بر لزوم ارتباط تنگاتنگ مسئولان فرهنگی با هنرمندان و دستگاه های دولتی تاکید کرد و گفت: بمنظور پرورش استعدادهای موجود، باید انجمن سینمای جوان در شهریار قوت بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احسان قاضی زاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار که با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولین شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: تمام تلاش مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در جهت ارتقای سطح شاخصهای فرهنگی استان است که در این راستا طی سال گذشته با اختصاص بودجه و اعتبار مطلوب به این بخش، فعالیتهای فرهنگی رشد چشمگیری نسبت به سالهای گذشته داشته است.

وی ادامه داد: بودجه و اعتبار اختصاص یافته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به نیازها و ظرفیتهای موجود، بین 14 شهرستان استان تهران توزیع شد و بخشی از آن نیز به دستگاه های فرهنگی دیگر از جمله کانونهای فرهنگی هنری مساجد، موسسات قرآنی و… اختصاص داده شد.

تعامل مثبت اداره کل با دستگاه های اداری جهت ارتقای شاخصهای فرهنگی

این مسئول عنوان کرد: از دیگر اقدامات موثر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ارتقای شاخصهای فرهنگی در سطح استان، می توان به مساعدت و کمک به 15 دستگاه فرهنگی اعم از دانشگاه تهران، صدا و سیما به وی‍ژه شبکه تهران، کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستانهای استان تهران،بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر تهران و شهرستانهای استان تهران،معاونت فرهنگی اجتماعی ناجا و… اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: در شهرستان شهریار  نیز متناسب با سطح امکانات، اعتباراتی اختصاص داده شد که البته با توجه به وجود جوانان مستعد و پویا، این شهرستان به اعتبارات بیشتری نیاز دارد و تلاش مسئولان در اداره کل بر رفع نیازها و ایجاد امکانات و ظرفیتهای فرهنگی و هنری جدید است تا قشر جوان این منطقه نیز بتوانند از امکانات شایسته و کافی بهره مند شوند.

لزوم ارتباط  تنگاتنگ مسئولان با هنرمندان بمنظور پرورش استعدادها

قاضی زاده بیان کرد: پتانسیل بسیار بالای شهریار و میل و رغبت جوانان کوشای این شهرستان به فعالیتهای فرهنگی و هنری، وظیفه مسئولان فرهنگی این شهرستان را در ایجاد فضاهای مناسب و تجهیز امکانات، سنگین تر میکند و امید می رود رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهریار بتواند از طریق تعامل با سایر دستگاه های این شهرستان، گامی مثبت در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی برنامه های فرهنگی بردارد.

وی افزود: در کنار تعامل با ادرات و دستگاه های دولتی، ارتباط تنگاتنگ مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی فرهنگ و هنر از جمله گروه های تئاتر، موسیقی، نقاشی و… نقش بسیار موثری در شکوفایی و پرورش استعدادها و تواناییهای بالقوه جوانان و فعالان در عرصه هنر خواهد داشت.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: جمعیت بالغ بر 600 هزار نفری شهرستان شهریار که نیمی از آنان را جوان تشکیل می دهند نیازمند زیرساختها و امکانات فرهنگی مضاعف است و با توجه به اینکه جمعیت این شهرستان از چندین استان کشور نیز بیشتر است، اعتبارات شهرستانی اختصاص یافته به این منطقه ناکافی است.

انجمن سینمای جوان در شهریار قوت بگیرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: با تدبیر و درایت مدیران و مسئولان فرهنگی شهریار، باید به پرورش و تقویت حوزه های دیگر هنری و فرهنگی در این شهرستان که هم اکنون مورد غفلت واقع شده اند، پرداخت، به عنوان مثال وجود یک انجمن قوی و فعال سینمای جوان در این شهرستان بسیار ضروری است.

قاضی زاده ادامه داد: امروز دشمنان از حیطه هنری وارد میدان جنگ علیه اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران شده اند و باید با رشد  فرهنگ و کشف استعدادهای هنری در جامعه، جنگ نرم دشمن را خنثی کرد، این امر همچنین منجر به درخشش هرچه بیشتر ایران اسلامی در عرصه های جهانی خواهد شد.

شایان ذکر است، در این مراسم سید مهران ملاهویزه رئیس اسبق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار تودیع و حسین عرب نژاد به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.