ضرورت توسعه سرانه‌های ورزشی در اسلامشهر
ضرورت توسعه سرانه‌های ورزشی در اسلامشهر

شهریاریها :  غلامحسین آرام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: افزایش سرانه‌های ورزشی و توسعه امکانات ورزشی در اسلامشهر می‌تواند در گسترش سلامتی جامعه تأثیرگذار باشد و سلامت عموم را در این شهرستان ارتقا دهد. وی ادامه داد: البته طی سال‌های اخیر سرانه‌های ورزشی در این شهرستان افزایش پیدا کرده است […]

شهریاریها :  غلامحسین آرام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: افزایش سرانه‌های ورزشی و توسعه امکانات ورزشی در اسلامشهر می‌تواند در گسترش سلامتی جامعه تأثیرگذار باشد و سلامت عموم را در این شهرستان ارتقا دهد.

وی ادامه داد: البته طی سال‌های اخیر سرانه‌های ورزشی در این شهرستان افزایش پیدا کرده است اما با توجه به نرخ جمعیت و نیاز مردم این منطقه به تجهیزات و امکانات ورزشی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که این مهم متناسب با جمعیت اسلامشهر باشد.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که هیئت‌های مختلف ورزش در این شهرستان فعال شود، افزود: توسعه رشته‌های مختلف ورزشی می‌تواند به نیازهای مختلف مردم در زمینه ورزش پاسخ دهد و دیگر با کمبود مواجه نباشیم.

آرام گفت: ورزش بانوان در این شهرستان با کمبودهایی مواجه بوده که لازم است تا زمینه فعالیت‌های ورزشی این قشر از جامعه نیز در این شهرستان فراهم شود.

وی ادامه داد: بانوان باید در فعالیت‌های ورزشی نیز حضوری پررنگ داشته باشند تا تضمین کننده سلامت این افراد باشند.

فرماندار اسلامشهر افزود: برای اینکه بتوانیم نیاز بانوان را در زمینه ورزش تأمین کنیم لازم است تا سالن‌های ورزشی مختص بانوان را در اسلامشهر احداث کنیم تا بانوان در هر ساعتی از روز بتوانند فعالیت‌های ورزشی خود را انجام دهند.

آرام ایجاد مکانی برای حضور راحت‌تر بانوان در زمینه انجام حرکات ورزشی را نیز مهم ارزیابی کرد و گفت: زنان و به ویژه مادران نقش اساسی را در خانواده ایفا می‌کنند لذا سلامتی آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تأکید کرد: از آنجایی که انجام ورزش می‌تواند تضمین کننده سلامت باشد لذا باید زمینه‌ فعالیت‌های ورزشی بیشتر را برای بانوان فراهم کنیم.

فرماندار اسلامشهر در ادامه سخنان خود به اقدامات دولت به منظور ایجاد و توسعه سرانه‌های ورزشی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: دولت نهم و دهم با احداث  استادیوم 5 هزار نفری این شهرستان گامی مهم در ارتقای ورزش اسلامشهر برداشته است.

وی یادآور شد: در این راستا و به منظور تحقق اهداف مورد نظر و احداث هر چه سریع‌تر این پروژه بزرگ ورزشی در تلاش هستیم تا پروژه استادیوم 5 هزار نفری اسلامشهر را به پروژه‌های مهر ماندگار ملحق کنیم تا از این طریق هر چه سریع‌تر بتوانیم این مجموعه را به بهره‌برداری برسانیم.