شورای آموزش و پرورش شهریار برگزار شد
شورای آموزش و پرورش شهریار برگزار شد

شهریاریها به نقل از خبرگزاری پانا : در این نشست رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهریار ضمن تشریح عملکرد مجمع خیرین این شهرستان و فعالیت آنها طی سالهای گذشته اظهار داشت : خیرین شهرستان شهریار طی 15 سال گذشته بیش از یک هزار و 117 کلاس درس در 90 فضای آموزشی و 22 نمازخانه و […]

1_634933308153350429_sشهریاریها به نقل از خبرگزاری پانا : در این نشست رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهریار ضمن تشریح عملکرد مجمع خیرین این شهرستان و فعالیت آنها طی سالهای گذشته اظهار داشت : خیرین شهرستان شهریار طی 15 سال گذشته بیش از یک هزار و 117 کلاس درس در 90 فضای آموزشی و 22 نمازخانه و استخر در 55 هکتار زمین و یک واحد آپارتمان 55 متری را برای آموزش و پرورش شهریار به همراه داشته اند .

سمیر بان پرور تصریح کرد : در حال حاضر تعداد خیرین مدرسه ساز شهرستان شهریار 6500 نفر ، 1200 نفر خیر فرهنگی که ماهانه از حقوق آنها مبلغی کسر می شود ،450 خیر فرهنگی که به مدارس کمک می کنند ،300 نفر والدین دانش آموز خیر ،80نفر خیرانی که زمین هایی را به متراژهای مختلف اهدا کردند و80 نفر خیر مدرسه ساز و5 هزار و 480 نفر دانش آموز خیر در سطح شهرستان وجود دارد .

وی اظهار امیدواری کرد : با روند در پیش گرفته خیرین شهرستان و کمک های شایسته آنها به مجموعه اموزش و پرورش نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی در سطح شهرستان با کیفیت بیشتری انجام پذیرد.

همچنین فرماندار شهرستان شهریار نیز ضمن تقدیر از فعالیت های خیرین شهریار و اپهار امیدواری در ادامه این روند خاطرنشان کرد : تعدادی از مدارس سطح شهر شهریار در نقاط ویژه ای از سطح شهر قرار گرفته اند که برخی از آنها دارای مزیت تجاری شدن است .

سید عباس جوهری افزود : از این رو می توان با تغییر کاربری این مدارس به مراکز تجاری و استفاده از ارزش افزوده چشمگیر آن تعداد مدارس بیشتری را در سایر مناطق در نظر گرفت.

وی بر آغاز نوسازی مدارس شهرستان تاکید کرده و گفت : بهتر است روند نوسازی برخی از مدارس که عمر آنها از 60 سال نیز عبور کرده است سریع تر آغاز شود و این امر همت بیشتر مجمع خیرین مدرسه را می طلبد .

جوهری تصریح کرد : رشد جمعیت دانش آموزی شهرستان شهریار با کل جمعیت برخی از شهرستانها برابری می کند ،همین امر می تواند مانع بزرگی در افزایش امکانات مورد نیاز شهرستان و توزیع ان به وجود بیاورد.

این مقام مسئول ،فرهنگ سازی در زمینه کمک کردن به مدارس را امری ضروری دانست و گفت : باید ذهنیت دانش آموزان و والدین انها را در رابطه با خیر بودن و کمک به مدارس تغییر داد و برای این کار انجن های اولیا و مربیان بهترین مکان هستند .

وی همچنین بر برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز شهرستان تا قبل از فروردین ماه تاکید کرد و گفت : این همایش با ید با کیفیت مناسب و به صورت شایسته ای در زمان مقرر برگزار شود .

فرماندار شهریار همچنین از میزبانی شهرستان شهریار در شهرستان های غرب استان تهران به مناسبت مراسم گرامیداشت هفته شورا خبر داد و اظهار داشت : این مراسم نیز با کیفیت مناسب و با هماهنگی نهادهای مربوطه در این زمینه برگزار می شود .