جوهری: فعالیت اعضای فعلی شوراهای شهر و روستا زیر ذره بین است
جوهری: فعالیت اعضای فعلی شوراهای شهر و روستا زیر ذره بین است

شهریاریها : فرماندار شهریار گفت: در حال حاضر فعالیت اعضای فعلی شوراهای اسلامی شهر و روستاهای این شهرستان زیر ذره بین است تا هرگونه تخلف شناسایی و با متخلفان و تبلیغات غیرمجاز برخورد شود. سید عباس جوهری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام آمادگی شهرستان شهریار برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، اظهار داشت: […]

عباس جوهری فرماندار شهریارشهریاریها : فرماندار شهریار گفت: در حال حاضر فعالیت اعضای فعلی شوراهای اسلامی شهر و روستاهای این شهرستان زیر ذره بین است تا هرگونه تخلف شناسایی و با متخلفان و تبلیغات غیرمجاز برخورد شود.

سید عباس جوهری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام آمادگی شهرستان شهریار برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، اظهار داشت: بنابر برنامه زمانبندی ارائه شده از سوی وزارت کشور، فعالیتها و اقدامات مورد نیاز برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در دست اجرا است و مسئولان شهرستان از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نمی دارند.

بی حاشیه بودن و صحت کامل از الزمات انتخابات آتی است

این مسئول عنوان کرد: تمام تلاشها بر این است که مانند انتخابات مجلس شورای اسلامی سال گذشته، انتخابات آینده نیز بدون حاشیه و با دقت و صحت برگزار شود، اما در این میان کاندیداهای انتخابات نیز وظایفی بر دوش دارند که بنابر قوانین کشور موظف به رعایت این الزامات هستند.

وی ادامه داد: انجام تبلیغات در موعد مقرر و طبق برنامه زمانبندی وزارت کشور، یکی از اصول و الزامات اصلی برای کاندیداها است که باید از سوی آنها رعایت شود و درصورت تخطی از آن، برخوردهای قانونی با متخلفان صورت خواهد گرفت.

مردم و مسئولان به اهمیت انتخابات توجه ویژه داشته باشند

جوهری با اشاره به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این زمینه، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز بارها در منویات خود تاکید کردند که ورود زودهنگام به جو انتخاباتی، صحیح و به صلاح مملکت نیست و نیاز به تدابیر بیشتری دارد.

فرماندار شهرستان شهریار افزود: انتخابات آتی بدلیل همزمانی دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، از اهمیت و حساسیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است و با توجه به تجربه فتنه گری استکبار جهانی در سال 88 که منجر به خلق حماسه نهم دی از سوی مردم شد، نیاز به تلاش دوچندان و صرف انرژی مضاعف دارد.

هم اکنون ورود به عرصه تبلیغات انتخابات ممنوع است

وی ضمن هشدار به هنجارشکنانی که اقدام به تبلیغات زودهنگام کرده اند، اعلام کرد: در حال حاضر ورود به عرصه تبلیغاتی برای انتخابات ممنوع است و بطور قطع در احراز صلاحیت کاندیداهایی که اقدام به این عمل کنند، تاثیر مستقیم خواهد داشت.

جوهری با اشاره به حساسیت جایگاه کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در سطح شهرستان، یادآور شد: در این میان جایگاه کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بدلیل بومی بودن در سطح شهرستان بسیار حساستر است و عملکرد این افراد بطور دقیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اعضای فعلی شورای شهر از جایگاه و مسئولیت خود سوءاستفاده نکنند

این مسئول بیان کرد: بر فعالیت اعضای فعلی شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح شهرستان شهریار نیز نظارت مستمر و دقیق وجود دارد و این افراد نباید از جایگاه فعلی خود جهت تبلیغات زودهنگام و اثرگذاری در رای مردم استفاده کنند چراکه بهترین تبلیغ برای مسئولان اجرایی، فعالیت صادقانه و خدمت بی منت آنان است.

وی ادامه داد: فرمانداری شهرستان شهریار با تشکیل تیمهای نظارتی نامحسوس، از دو ماه قبل فعالیت کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا و اعضای فعلی این نهاد را بطور دقیق و مستمر رصد می کند و کاندیداها بویژه مسئولان اجرایی کنونی، زیر ذره بین تیمهای نظارتی قرار دارند.

هم اکنون زمان مناسبی برای تبلیغات انتخابات نیست

فرماندار شهرستان شهریار اظهار داشت: هم اکنون زمان مناسبی برای انجام تبلیغات انتخاباتی نیست و افراد بدانند که تمام فعالیت آنان، با جزئی نگری و دقت بسیار رصد می شود و تاثیر مستقیمی در احزار صلاحیت کاندیداها خواهد داشت.

جوهری گفت: تاکنون در سطح شهرستان شهریار برخورد جدی در این زمنیه وجود نداشته است و بیشتر به تذکرات لسانی و در لفافه اکتفا شده است، اما از این پس با نزدیک شدن به زمان انتخابات برخوردها جدیتر خواهد شد.