دستگیری رباینده دختربچه چهار ساله طی 48 ساعت
دستگیری رباینده دختربچه چهار ساله طی 48 ساعت

شهریاریها :  رئیس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی غرب استان تهران و فرمانده انتظامی شهریار از دستگیری رباینده دختربچه چهار ساله طی 48 ساعت پس از وقوع جرم در شهر اندیشه شهرستان شهریار خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید نقی افتخاری ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تشریح جزئیات دستگیری رباینده […]

شهریاریها :  رئیس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی غرب استان تهران و فرمانده انتظامی شهریار از دستگیری رباینده دختربچه چهار ساله طی 48 ساعت پس از وقوع جرم در شهر اندیشه شهرستان شهریار خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید نقی افتخاری ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تشریح جزئیات دستگیری رباینده دختر بچه چهار ساله در شهر اندیشه پرداخت و اظهار داشت: در ظهر روز 11 آبانماه جاری خانواده ای با حالت پریشان و مضطرب به کلانتری 16 شهر اندیشه مراجعه کردند و اعلام کردند که دختر بچه چهار ساله شان، هنگام خروج از مغازه به طرز مشکوکی ناپدید شده است.

وی ادامه داد: بدنبال طرح این موضوع، ماموران نیروی انتظامی، رسیدگی به پرونده را در دستور کار قرار دادند و با انجام اقدامات عملیاتی و اطلاعاتی، حوزه شهر اندیشه را بطور کامل تحت پوشش قرار داند و با مسدود کردن راه های ورودی و خروجی شهر، افراد مشکوک را بصورت ویژه بررسی کردند.

این مسئول گفت: در پی اطلاع رسانی پلیس و انجام تحقیقات گسترده، روز بعد از حادثه، فردی بصورت تلفنی به ماموران نیروی انتظامی خبر میدهد که در همان ساعت وقوع جرم در روز گذشته، مسافری مشکوک را سوار کرده و به مقصد رسانده است.

سرهنگ افتخاری بیان کرد: پس از این خبر، بلافاصله ماموران نیروی انتظامی طی صحبت با راننده تاکسی و همکاری چند تن از شهروندان، محل اختفای فرد رباینده را در شهر اندیشه شناسایی کردند و فرد مجرم نیز دستگیر شد.

رئیس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی غرب استان تهران و فرمانده انتظامی شهریار با اشاره به اینکه دختر ربوده شده بدون هیچگونه آسیبی به خانواده اش تحویل داده شد، ادامه داد: با تلاش بی وقفه پلیس و انجام اقدامات عملیاتی و اطلاعاتی دقیق، ظرف 48 ساعت از لحظه اعلام خانواده کودک مبنی بر ربوده شدن دختر بچه، فرد رباینده دستگیر شد.

وی عنوان کرد: فرد رباینده که زنی جوان بود در اعترافات خود اظهار داشت: به دلیل وجود مشکلات خانوادگی و تجربه چندین ازدواج ناموفق تصمیم به ربودن بچه گرفتم، زیرا همسر سابقم، فرزندم را از من جدا کرده است و قصد داشتم با ربودن این دختر بچه، جای خالی فرزندم را پر کرده و او را بعنوان فرزند خودم بزرگ کنم.

این مسئول افزود: بنابر اعترافات متهم، این زن در انجام جرم همدستی نداشته است و در حال حاضر نیز جهت بازجوییهای بیشتر، با قرار قانونی در زندان بسر میبرد.

سرهنگ افتخاری در پایان از خانواده ها خواست با دقت و احتیاط بیشتر بویژه در هنگام خرید و تردد در اماکن عمومی و شلوغ، مراقب فرزندان خود باشند تا افراد سودجو و مجرمان فرصت انجام اعمال غیرقانونی و ایجاد ناامنی را نداشته باشند.