اولین کتابخانه ویژه نابینایان در کرج راه‌اندازی می‌شود
اولین کتابخانه ویژه نابینایان در کرج راه‌اندازی می‌شود

شهریاریها :  مرتضی مکاریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: این اقدام در راستای توسعه خدمات رسانی به نابینایان و با همکاری شهرداری کرج انجام می‌شود. مدیر کل بهزیستی استان البرز ادامه داد: ارائه خدمات به این قشر و توجه به نیازهای آنان از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید توسط مسئولان […]

شهریاریها :  مرتضی مکاریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: این اقدام در راستای توسعه خدمات رسانی به نابینایان و با همکاری شهرداری کرج انجام می‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان البرز ادامه داد: ارائه خدمات به این قشر و توجه به نیازهای آنان از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید توسط مسئولان ذیربط مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که معلولان با توجه به شرایط فیزیکی که دارند خانه‌نشین شوند افزود: این افراد دارای استعدادهای بالقوه‌ای هستند که نباید آنها را نادیده گرفت.

وی تأکید کرد: برای دانش‌افزایی و توسعه علم این افراد باید زمینه‌های فعالیت آنان را فراهم کنیم لذا توسعه فرهنگ کتابخوانی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود.

مکاریان گفت: در این راستا با همکاری و هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری اولین کتابخانه نابینایان در این کلانشهر راه‌اندازی می‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان البرز تأکید کرد: تأمین کتاب‌های مخصوص نابیانیان به خط بریل نیز اندیشیده شده است.

این مسئول گفت: شهرداری و دیگر دستگاه‌های فرهنگی که متولی امور فرهنگی هستند باید اقدامات لازم برای توسعه امور فرهنگی را برای تمام فشرهای مختلف مردم فراهم کنند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

مکاریان در ادامه سخنان خود به توسعه خدمات دهی به معلولان اشاره کرد و گفت: تأمین نیازهای این قشر از مهم‌ترین اقداماتی است که در اولویت کاری ما قرار دارد.

وی تأمین اشتغال و مسکن این افراد را از مهم‌ترین اولویت‌ها عنوان کرد و متذکر شد: ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان و تأمین هزینه‌های مسکن می‌تواند بسیاری از مشکلات این قشر را مرتفع سازد.

مدیر کل بهزیستی استان البرز در پایان اذعان داشت: مدیران صنایع و واحدهای تولیدی می‌توانند با به کارگیری این قشر از جامعه علاوه بر استفاده از توانمندی‌های آنان مشکلات معیشتی آنان را مرتفع کنند.