جوهری:نقش موثر بسیج در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی
جوهری:نقش موثر بسیج در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی

شهریاریها : فرماندار شهرستان شهریار بر نقش موثر بسیج در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: باید با تقویت این نهاد مردمی به اهداف متعالی این بخش دست یافت. به گزارش خبرنگار مهر،‌ سید عباس جوهری پیش ازظهر امروز در مراسم ویژه سوگواری سید الشهدا امام حسین (ع) و بزرگداشت هفته بسیج که […]

شهریاریها : فرماندار شهرستان شهریار بر نقش موثر بسیج در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: باید با تقویت این نهاد مردمی به اهداف متعالی این بخش دست یافت.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ سید عباس جوهری پیش ازظهر امروز در مراسم ویژه سوگواری سید الشهدا امام حسین (ع) و بزرگداشت هفته بسیج که با حضور گسترده مسئولان شهرستانی از جمله فرمانده انتظامی غرب استان تهران، ائمه جمعه،‌ شهرداران،‌ فرماندهان سپاه و پایگاه های بسیج و … برگزار شد، اظهار داشت: تقارن هفته بسیج با ایام عزاداری شهدای کربلا فرصت مغتنمی برای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی و شهادت در نسل جوان است.

فرماندار شهرستان شهریار، انقلاب اسلامی ایران را الهام گرفته از قیام عاشورا دانست و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، نشات گرفته از انقلابی است که در طول تاریخ کشور استثنایی و بی نظیر بوده است و این سند افتخاری برای تمامی نسلها در کشور است.

وی ادامه داد: در انقلاب اسلامی ایران، فرزندی از سلاله پاک حضرت زهرا(س) با تمسک و  توسل بر قرآن و ائمه، به مقابله با ظلم و ستم پرداخت و پرچم اسلام را برافراشته کرد، و پس از آن نیز، پویندگان راه حقیقت تحت عنوان بسیج، به نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی در میان نسلهای مختلف جامعه پرداختند.

این مسئول عنوان کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی نیز از این موضوع آگاهند و اقرار کرده اند که تا زمانیکه مردم ایران  پایبند دین خود و رهرو راه امام خمینی و شهدا هستند، نمی توان از هیچ راهی بر آنان نفوذ کرد، همچنانکه تا کنون نیز تهدیدها و تحریمهای دشمنان علیه ایران اسلامی در عرصه های مختلف، بی اثر بوده است.

جوهری افزود: در شرایط کنونی که تمرکز دشمنان بر جنگ اقتصادی فرهنگی با کشورهای مسلمان بویژه ایران اسلامی است، رسالت بسیج بسیار حساس است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب در این پیچ تاریخی، نقش بسیج بی بدیل و بی نظیر است.

نقش موثر بسیج در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی

فرماندار شهرستان شهریار بر لزوم تعامل دستگاه های دولتی با بسیج تاکید کرد و گفت: حضور بسیج در عرصه های مختلف اجتماعی،‌سیاسی، فرهنگی و… همواره حضوری پررنگ و محسوس بوده است و در این زمان که بسیج مانند سنگری مقاوم در برابر توطئه های دشمنان است،‌ تمام دستگاه های اداری و اجرایی باید نهایت همکاری و تعامل را با این نهاد مردمی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه بر اینکه  امروز دشمنان در عرصه اقتصادی و فرهنگی وارد جنگ با ایران شده اند، یکی از رسالتهای اصلی بسیج ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی است و بسیج می توان با تعامل مثبت با دستگاه های دولتی،‌ این فرهنگ را به بطن جامعه برده و در میان افراد نهادینه کند.