دادستان تهران خبرداد؛ اشد مجازات برای زورگیران خشن
دادستان تهران خبرداد؛ اشد مجازات برای زورگیران خشن

شهریاریها : دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده زورگیران خشن تهران که توسط پلیس دستگیر شدند گفت: تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم این پرونده تا 10 روز دیگر تحویل دادگاه شود. به گزارش خبرنگار مهر، عباس جعفری دولت آبادی شنبه شب در برنامه ویژه خبری (شبکه دو سیما) که همراه با سردار ساجدی […]

1475ba108uشهریاریها : دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده زورگیران خشن تهران که توسط پلیس دستگیر شدند گفت: تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم این پرونده تا 10 روز دیگر تحویل دادگاه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس جعفری دولت آبادی شنبه شب در برنامه ویژه خبری (شبکه دو سیما) که همراه با سردار ساجدی نیا رئیس پلیس تهران برای توضیح درباره پرونده زورگیری در تهران حاضر شده بود در مورد روند بررسی این پرونده گفت: هر چهار متهم این پرونده افرادی جوان و دارای خانواده ای متلاشی، سابقه دار و بیکار بوده اند.

وی افزود: بر اساس قوانین جاری کشور هر شخصی که سلاح بکشد و مردم را بترساند محارب شناخته شده و بر اساس قانون فقه و قوانین حقوقی حکم اعدام در انتظار آنهاست. آنچه از تصاویر و بررسیها به دست آمده اقدام این افراد موجب ترساندن مردم شده و قطعا به اشد مجازات محکوم خواهند شد.

دادستان تهران اظهار داشت: ما در دادسرای تهران دو داسرا تشکیل دادیم که یکی دادسرای ویژه قتل و سرقت و دیگری دادسرای شهید مقدس در خصوص جرائم خاص است. دادستانی تهران سرعت عمل را در رسیدگی به پرونده ها در دستور کار خود قرار داده تا اینگونه پرونده ها به سرعت مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال در حادثه قتل در پل مدیریت، سعادت آباد و خیابان شهید مدنی این سرعت عمل دیده شد.

وی افزود: ما در قوانین نقصی نداریم و این قوانین به ما اجازه می دهد با اخلالگران جامعه و مزاحمین نوامیس در قالب مجازاتهای سنگین برخورد کنیم.

پرونده زورگیران تهرانی 10 روز دیگر به دادگاه می رود

جعفری دولت آبادی گفت: در این پرونده تلاش می کنیم در کمتر از 10 روز پرونده را به اتمام رسانده و تحویل دادگاه دهیم.

دادستان تهران در پاسخ به اینکه یک قمه در دست یکی از زورگیران بوده گفت: فردی که قمه داشته قطعا محارب است ولی به سه متهم دیگراتهام سرقت مسلحانه تفهیم شده است.

تشکیل جلسات ماهانه در خصوص پرونده های خاص

دکتر جعفری دولت آبادی در پاسخ به اینکه دستور ویژه رئیس قوه در مورد برخورد قاطع با اینگونه پرونده ها چگونه اجرایی می شود گفت: در پرونده های ملی و بزرگ حتی رئیس قوه هم وارد می شود که می توان به پرونده عقرب سیاه اشاره کرد که در نهایت به نتیجه رسید و متهم اعدام شد. پرونده های خاص در دادسراها به سرعت و دقت پیگیری می شود. البته در تهران جلسات ماهانه ای با حضور پلیس، پزشکی قانونی و دستگاه های امنیتی تشکیل و پرونده های مهم مطرح و بررسی می شود.

مردم هرگونه مشاهده جرم را گزارش کنند

وی افزود: دادستانی تهران هر گونه خبری حتی شفاهی را دنبال می کند. به عنوان نمونه پس از انتشار این فیلم در رسانه ها رئیس قوه قضائیه تماس گرفتند و فرمودند این مورد سریع پیگیری شود. برای همین به شهروندان می گوئیم که اگر مردم مواردی را مشاهده کردند به سرعت به دستگاههای انتظامی و قضایی گزارش کنند.

جعفری دولت آبادی گفت: ما در دادستانی تهران تیمی داریم که تمامی اخبار رسانه ها و سایتهای اینترنتی را رصد و موارد مجرمانه و اخبار را بررسی و پیگیری می کنند.

فعال شدن دوربینهای شهری می تواند از بروز جرائم جلوگیری کند

دادستان تهران در خصوص پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: پیش از این ما تنها پیشگیری در حوزه بهداشت داشتیم ولی امروز پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است. ولی باید تمامی نهادها وارد شوند. به عنوان نمونه آموزش و پرورش و حضور پلیس در این خصوص بسیار موثر است. یا اینکه همین دوربینهای شهری هم بسیار در بحث پیشگیری از جرم نقش مهمی ایفا کرده است. البته در کنار تمامی این موارد احکام و مجازاتهای قاطع هم می تواند در موضوع پیشگیری از وقوع جرم تاثیر گذار باشد.

عباس جعفری دولت آبادی خطاب به مردم گفت: فرزندان شما در دستگاه قضایی با استناد به قانون و همکاری با پلیس و تکنولوژیهای جدید با شرارتها و نا امنی ها مبارزه می کنند.