955موتورسیکلت سوار متخلف در البرز اعمال قانون شدند
955موتورسیکلت سوار متخلف در البرز اعمال قانون شدند

شهریاریها : رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: در اجرای طرح انضباط اجتماعی، 955 موتورسیکلت سوار متخلف طی یک هفته گذشته در این استان اعمال قانون شدند. به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ «حبیب کمالوند» با اعلام این خبر گفت : ازمجموع این تخلفات هفت فقره مربوط به نداشتن بیمه نامه ، […]

شهریاریها : رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: در اجرای طرح انضباط اجتماعی، 955 موتورسیکلت سوار متخلف طی یک هفته گذشته در این استان اعمال قانون شدند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ «حبیب کمالوند» با اعلام این خبر گفت : ازمجموع این تخلفات هفت فقره مربوط به نداشتن بیمه نامه ، 25فقره نداشتن گواهینامه ، 683 فقره نداشتن کلاه ایمنی و 240فقره سایر تخلفات بوده است .

وی اضافه کرد: همچنین دراین مدت 459 موتور سیکلت در استان البرز به دلیل تخلف توقیف شد و دراجرای این طرح 102پرونده تخلف برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

سرهنگ کمالوند افزود: در اجرای این طرح موتورسیکلت هایی که بیمه نامه و گواهینامه نداشته باشند، توقیف می شوند.

کمالوند یادآورشد: عبور از چراغ قرمز ، نداشتن کلاه ایمنی ، عبور از پیاده رو ، حرکات نمایشی ، تولید صداهای ناهنجار ، حرکت خلاف جهت و نداشتن پلاک از جمله تخلفاتی است که پلیس با قاطعیت با آنها برخورد می کند.

وی با تاکید بر اینکه کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی با آموزش و فرهنگ سازی میسر می شود گفت : تخلفات بی شک از آمار تصادفات نیز خواهد کاست و این امر خود گامی در جهت تحقق جامعه ایمن تلقی می شود.