600 معدن در استان تهران فعال است
600 معدن در استان تهران فعال است

شهریاریها :  ستاد اجرایی توسعه معادن این شهرستان قدس با حضور معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزار شد. مجید پورمقیم در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: طی سال‌های اخیر و با حمایت از بخش صنایع معدنی کشور، شاهد توسعه این حوزه بودیم و در حال حاضر صنایع معدنی استان تهران فعالیت […]

13920228000239_PhotoAشهریاریها :  ستاد اجرایی توسعه معادن این شهرستان قدس با حضور معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزار شد.

مجید پورمقیم در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: طی سال‌های اخیر و با حمایت از بخش صنایع معدنی کشور، شاهد توسعه این حوزه بودیم و در حال حاضر صنایع معدنی استان تهران فعالیت بسیار چشمگیری دارند.

وی تصریح کرد: واحدهای فعال در حوزه صنایع معدنی استان تهران در بخش‌های مختلف از جمله تولید سیمان، بتن، سرامیک و کاشی و انواع شیشه فعالیت می‌کنند و در این واحدها بیش از 30 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

* فعالیت 600 معدن در استان تهران

این مسئول افزود: در حال حاضر 600 معدن از جمله 226 معدن شن و ماسه، 200 معدن کوهی و 174 معدن خاک رس در استان البرز فعال هستند که در این معادن نیز بیش از 10 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

پورمقیم ادامه داد: در مجموع در معادن و صنایع معدنی استان البرز بیش از 40 هزار نفر کار می‌کنند و که با توسعه این فعالیت‌ها می‌توانیم استان را به قطب صنایع معدنی کشور تبدیل کنیم.

* فعالیت 57 معدن در شهرستان قدس

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی‌های شهرستان قدس در حوزه معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 57 معدن در این شهرستان فعال است که از مهمترین آنها باید به معادن شن و ماسه شهرستان قدس اشاره کرد که از کیفیت بسیار بالایی در حد استانداردهای جهانی برخوردار است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران متذکر شد: البته درخواست‌هایی به این سازمان ارائه شده و بخش‌های دیگری خواستار اکتشاف و برداشت از معادن در شهرستان قدس هستند که مراحل صدور مجوز برای این واحدها در دست بررسی و اقدام است.

پورمقیم تاکید کرد: شهرستان قدس دارای معادن و ذخایر طبیعی بسیار خوبی است که در صورت بهره‌برداری صحیح از آنها، ضمن تامین نیاز کشور، خود شهرستان نیز از کنار آن منتفع می‌شود، چراکه 15 درصد از درآمد دولت از معادن برای توسعه همان منطقه هزینه خواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با تلاش بیشتر صنایع فعال در حوزه معادن در شهرستان قدس و همچنین دیگر شهرستان‌های استان تهران، استان تهران تبدیل به قطب معدنی کشور شود.