40 درصد قارچ کشور در ملارد تولید می‌شود
40 درصد قارچ کشور در ملارد تولید می‌شود

شهریاریها : محمد فردی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملارد اظهار داشت: شرایط جغرافیایی و آب و هوایی این شهرستان به صورتی است که شرایط مناسبی برای پرورش و تولید قارچ فراهم کرده است. وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ها در چند سال اخیر و تلاش صنعتگران و کشاورزان شاهد رونق خوبی در حوزه تولید قارچ در شهرستان […]

ملاردشهریاریها : محمد فردی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملارد اظهار داشت: شرایط جغرافیایی و آب و هوایی این شهرستان به صورتی است که شرایط مناسبی برای پرورش و تولید قارچ فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ها در چند سال اخیر و تلاش صنعتگران و کشاورزان شاهد رونق خوبی در حوزه تولید قارچ در شهرستان ملارد هستیم.

تولید سالانه 200 هزار تن قارچ در ملارد

عالی‌ترین مقام اجرایی در این شهرستان گفت: هم‌اکنون به صورت میانگین سالانه بیش از 200 هزار تن قارچ در ملارد تولید می‌شود که شرایط برای افزایش حجم تولید را داریم.

فردی اظهار داشت: تولید سالانه 200 هزار تن قارچ به عبارتی 40 درصد قارچ در داخل کشور (در ملارد) تولید می‌شود و از این نظر شهرستان ملارد رکورد بسیار خوبی از خود بر جای گذاشته است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا برنامه‌ای برای افزایش تولید و همچنین صادرات قارچ پیش‌بینی شده است، گفت: به طور قطع توانایی و استعداد ملارد بیش از تولید 200 هزار تن در سال است اما برای افزایش این میزان باید برنامه‌ریزی داشته و حمایت‌های لازم را از کشاورزان و فعالان این حوزه داشته باشیم.

فرماندار ملارد ادامه داد: یکی از اهدافی که باید در این حوزه مدّنظر قرار دهیم ایجاد شرایط مناسب برای صادرات قارچ تولیدی در ملارد است چراکه محصولات تولید شده در این شهرستان از استاندارد و کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به طور قطع حرف‌های بسیاری برای گفتن در بازارهای جهانی خواهد داشت.

فردی تاکید کرد: در این بخش، دولت باید نقش حمایتی داشته و سرمایه‌گذاری و اجرا توسط بخش خصوصی صورت گیرد که خوشبختانه بخش مهمی از این هدف در ملارد محقق شده است.

وی افزود: در صورت ورود بخش خصوصی برای توسعه تولید و صادرات قارچ در شهرستان ملارد، این امکان وجود دارد که حمایت‌های لازم را از این بخش داشته باشیم.

فردی در پایان گفت: در صورت تلاش بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی می‌تواند قارچ تولید شده در ملارد با بسته‌بندی و کیفیت مناسب در بازارهای جهانی عرضه شود و محصولات تولید شده در این شهرستان در بازارهای خارج از ایران نیز جایگاه لازم را پیدا کند.