35 نفر از اعضای یک شرکت هرمی در رباط کریم دستگیر شدند
35 نفر از اعضای یک شرکت هرمی در رباط کریم دستگیر شدند

شهریاریها : فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم و بهارستان غرب استان تهران از دستگیری 35 نفر از اعضای یک شرکت هرمی خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، ‌سرهنگ حسن آبادی اظهار داشت: در پی شکایت چند تن از شهروندان مبنی بر عضویت فرزندانشان در یک شرکت هرمی در شهرستان رباط کریم و جلب اعتماد آنها […]

شهریاریها : فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم و بهارستان غرب استان تهران از دستگیری 35 نفر از اعضای یک شرکت هرمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ‌سرهنگ حسن آبادی اظهار داشت: در پی شکایت چند تن از شهروندان مبنی بر عضویت فرزندانشان در یک شرکت هرمی در شهرستان رباط کریم و جلب اعتماد آنها از سوی شرکت و سوء استفاده و کلاهبرداری از آنان بطوریکه تمام سرمایه آنها از سوی اعضای شرکت ضبط شده است، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان رباط کریم قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی با انجام چندین روز کار اطلاعاتی و تحقیقات نامحسوس سرانجام موفق شدند این شرکت هرمی را که در شهرهای رباط کریم و قدس فعالیت داشت را شناسائی کنند و با هماهنگی مقام قضائی طی چندین عملیات غافلگیرانه تعداد 35 نفر از اعضای این شرکت در محل فعالیتشان واقع در شهرهای رباط کریم و قدس دستگیر شدند.

سرهنگ حسن آبادی بیان کرد: بر اساس اعترافات متهمان و قربانیان این شرکت هرمی، سرکردگان این شرکت قلابی برای جذب افراد جدید شرایطی چون حسن اخلاق و اعتیاد نداشتن به مواد مخدر و سیمای ظاهری مناسب در جهت اعتمادسازی آنها و نیز مشروع و قانونی جلوه دادن فعالیت های خود مطرح می کردند و در بازرسی انجام شده از محل مذکور تعداد بیشماری جزوات و سی دیهای آموزشی شرکت های هرمی و تعداد دو دستگاه لب تاب و تعدادی تلفن همراه که در آنها شماره های مشتریها ثبت شده است به دست آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در خصوص ماهیت شرکت های هرمی به شهروندان گفت: شرکت های هرمی در پوشش شرکت های ساختمانی اقدام به عضو گیری کرده و سپس کار خود را تغییر داده و در قالب سرمایه گذاری با سودهای کلان به میدان آمده اند و در روش پدیده بازاریابی شبکه ای ناسالم یا دسیسه هرمی با بکارگیری شیوه های روانی، افراد را به خرید محصولی که به آن نیاز ندارند و یا به قیمتی که بیشتر از قیمت واقعی می باشد اقدام به کار می کنند و این تصور را در آنها ایجاد می کنند که می توانند در مدت کوتاهی ثروتمند شوند.

گفتنی است، دستگیر شدگان به عنوان متهمان جرایم اقتصادی پس از انجام تحقیقات تمکیلی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.