17 پروژه کشاورزی با اعتبار 42.5 میلیارد ریال در شهریار افتتاح می شود
17 پروژه کشاورزی با اعتبار 42.5 میلیارد ریال در شهریار افتتاح می شود

شهریاریها : رئیس جهاد کشاورزی شهریار از افتتاح 17 پروژه با اعتبار 42.5 میلیارد ریال به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد. مهدی صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، پروژه های متعددی در حوزه های باغبانی، آب و خاک، آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی، امور […]

910703012شهریاریها : رئیس جهاد کشاورزی شهریار از افتتاح 17 پروژه با اعتبار 42.5 میلیارد ریال به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

مهدی صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، پروژه های متعددی در حوزه های باغبانی، آب و خاک، آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی، امور دام شامل گاو و گوسفند پرواری، مرغ گوشتی، زنبورداری و…. برای افتتاح در نظر گرفته شده است که طی هفته جاری در مناطق مختلف شهرستان و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و بهره برداری می شود.

این مسئول در تشریح جزئیات پروژه های مذکور عنوان کرد: از جمله این پروژه ها می توان به گلخانه صیفی و سبزیجات در روستای رامین اشاره کرد که با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 600 میلیون ریال و در زمینی به مساحت سه هزار و 800 متر مربع احداث شده است، این پروژه برای 6 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در 24 هکتار از اراضی کشاورزی

ادامه داد: در بخش آب و خاک نیز دو پروژه لوله گذاری به طول سه هزار و 500 متردر شاهد شهر اجرایی شده است، پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 745 میلیون ریال آماده بهره برداری شده است.

صالحی افزود: این دو پروژه تعداد 63 فرصت شغلی مستقیم و صد فرصت شغلی غیر مستقیم در سطح شهرستان ایجاد کرده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهریار بیان کرد: دو پروژه آبیاری تحت فشار نیز در دو روستای رزکان و دهمویز به مساحت 24 هکتار احداث شده است، اعتبار این پروژه یک میلیارد و 108 میلیون ریال است و با احداث آن 15 فرصت شغلی مستقیم و 40 فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد شده است.

افتتاح 11 پروژه در حوزه امور دام و طیور

این مسئول یادآور شد: در بخش صنایع تبدیلی نیز یک پروژه محصولات گوشتی با ظرفیت شش هزار و 900 تن و اعتبار 14 میلیارد و 780 میلیون ریال در شهر فردوسیه آماده بهره برداری است، این پروژه نیز 16 فرصت شغلی مستقیم فراهم آورده است.

وی  عنوان کرد: در بخش دام نیز هم اکنون بیش از 11 پروژه قابل افتتاح در سطح شهرستان وجود دارد که هشت پروژه آن با اعتبار 16 میلیارد و 965 میلیون ریال مربوط به نگهداری و پرواربندی گاو شیری و گوسفند است.

صالحی ادامه داد: این پروژه ها در مناطق مختلف شهرستان شامل شاهد شهر، قاسم آباد، کردزار، رزکان، قجر تخت رستم، بکه و عباس آباد فردوسیه پراکنده است و در مجموع ظرفیت پرواربندی هزار و 225 راس گاو و گوسفند را دارد و برای 38 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

ایجاد 296 فرصت شغلی در بخش کشاورزی شهریار

رئیس جهاد کشاورزی شهریار گفت: دو پروژه دیگر مربوط به بخش مرغ گوشتی می شود که در مجموع با ظرفیت تولید 23 هزار و 500 قطعه مرغ و اعتبار چهار میلیارد و 70 میلیون ریال، موجب ایجاد 12 فرصت شغلی شده است.

این مسئول متذکر شد: در بخش زنبورداری نیز یک پروژه با ظرفیت 140 کلنی و اعتبار 643.5 میلیون ریال آماده بهره برداری است.

وی با اشاره به اینکه پروژه های مذکور طی هفته جاری و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح خواهند شد، اضافه کرد: این 17 پروژه با اعتبار 42 میلیارد و 511 میلیون ریال احداث شده و در مجموع 136 فرصت شغلی مستقیم و 160 فرصت شغلی غیر مستقیم در سطح شهرستان ایجاد کرده است.