120 بقعه استان تهران میزبان مبلغان ایام فاطمیه
120 بقعه استان تهران میزبان مبلغان ایام فاطمیه

گروه دین و معارف شهریاریها : معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران از اعزام بیش از 250 نفر از روحانیون ومبلغان اعزامی از قم وبومی در دهه دوم فاطمیه به بقاع متبرکه شهرستانهای این استان خبر داد.  حجت الاسلام سید هاشم حسینی اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن شهادت حضرت […]

اوقافگروه دین و معارف شهریاریها : معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران از اعزام بیش از 250 نفر از روحانیون ومبلغان اعزامی از قم وبومی در دهه دوم فاطمیه به بقاع متبرکه شهرستانهای این استان خبر داد.

 حجت الاسلام سید هاشم حسینی اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام فاطمیه، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران به منظور اشاعه فرهنگ فاطمی و آشنایی نسل جوان با سیره زندگی دخت بزگوار پیامبر اکرم (ص)، برنامه های متعددی در نظر گرفته است.

بانوان با تاسی از سیره زندگی حضرت زهرا(س) زمینه رشد و تعالی جامعه را فراهم کنند

این مسئول عنوان کرد: آشنا کردن نسل جوان جامعه به ویژه دختران و بانوان با شیوه زندگی حضرت زهرا (س)، با توجه به نقش بسیار موثر این قشر در تحکیم بنیان خانواده و تبیین فرهنگ دینی در فرزندان، از ضروریات جامعه امروز است.

وی ادامه داد: بانوان و دختران جامعه اسلامی می توانند با الگو قرار دادن رفتار و منش بانوی دو عالم، علاوه بر تزکیه نفس خود و حرکت در مسیر تعالی، بسترهای لازم برای رشد و اعتلای تمام افراد جامعه را فراهم آورند چراکه نقش بانوان در جهت دهی به مسیر حرکت خانواده و افکار فرزندان، غیر قابل انکار است.

250 مبلغ دینی به بقاع متبرکه استان تهران اعزام می شوند

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: در این راستا و به منظور ترویج فرهنگ فاطمی و سیره زندگانی سراسر معنویت و اخلاص حضرت زهرا(س)، بیش از 250 مبلغ در دهه دوم فاطمیه به 120 بقعه متبرکه استان تهران اعزام می شوند.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: این مبلغین به انجام امور تبلیغی و برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا (س)، همچنین سخنرانی پیرامون شخصیت حضرت صدیقه طاهره (س) در بقاع متبرکه سطح استان می پردازند.

این مسئول یادآور شد: اقامه نماز جماعت، تفسیر قرآن، مرثیه خوانی و سوگواری پیرامون شهادت حضرت زهرا(س)، احداث خیمه‌های معرفت شامل غرفه کودک، ایستگاه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره از دیگر برنامه‌های این اداره کل طی ایام دهه فاطمیه در بقاع متبرکه است.