کاهش 100 درصدی جرائم خشن در شهرستان بهارستان
کاهش 100 درصدی جرائم خشن در شهرستان بهارستان

شهریاریها :  ناصر اصلانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان برگزار شد، اظهار داشت: در طی یک‌ماه اخیر با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد شرور، اراذل و اوباش مجرمین حرفه‌ای در سطح شهرستان بهارستان شناسایی و دستگیر شده‌اند، میزان جرائم خشن در سطح این شهرستان به […]

IMAGE634762360061358944شهریاریها :  ناصر اصلانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان برگزار شد، اظهار داشت: در طی یک‌ماه اخیر با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد شرور، اراذل و اوباش مجرمین حرفه‌ای در سطح شهرستان بهارستان شناسایی و دستگیر شده‌اند، میزان جرائم خشن در سطح این شهرستان به طور 100 درصد کاهش یافته است.

اصلانی افزود: از تاریخ سوم آبان ماه سال‌جاری که فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان از شهرستان رباط کریم منفک و به طور مستقل فعالیتش را آغاز نموده تاکنون میزان وقوع جرائم از سوی عده‌ای از افراد مخل امنیت و آسایش مردم، کاهش چشمگیری داشته است.

وی تاکید کرد: در طی این مدت کوتاه دو باند زورگیر با تعداد 12 نفر از اراذل و اوباش که در نقاط مختلف این شهرستان اقدام به ایجاد مزاحمت، خفت‌گیری، زورگیری و تجاوز به عنف می‌کردند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران بیان داشت: در طی این مدت قریب به 55 کیلوگرم انواع مواد مخدر، از قاچاقچیان و افراد معتاد و خرده‌فروش کشف و ضبط گردیده و تعداد 75 دستگاه موتورسیکلت که راکبین آنها با پرسه‌زنی در خیابان‌ها، برای مردم  ایجاد مزاحمت می‌کردند، توقیف و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی گردیدند.

اصلانی تصریح کرد: با توجه به ارزیابی‌های به عمل آمده، ایجاد مزاحمت‌های خیابانی و درگیری اراذل و اوباش از جمله مهم‌ترین جرائمی است که در سطح این شهرستان رخ می‌دهد، که با تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل جان برکف نیروی انتظامی، همکاری خوب و صمیمانه مردم با ماموران و دستگاه‌های قضایی و امنیتی شهرستان، امروز شاهد کاهش چشمگیر این گونه جرائم هستیم.

* اجرای طرح برخورد ویژه با اراذل و اوباش

وی با اشاره به اولویت‌بندی ماموریت‌های نیروی انتظامی بیان داشت: در شهرستان بهارستان چهار اولویت برخورد با اراذل و اوباش و شناسنامه‌دار کردن مجرمان باسابقه، برخورد با تهیه و توزیع‌کنندگان مواد مخدر، برخورد با سارقین و جلوگیری از قاچاق کالا در صدر اقدامات نیروی انتظامی این شهرستان قرار دارد.

این مسئول افزود: با توجه به اینکه در آینده بسیار نزدیک طرح برخورد با اراذل و اوباش بنام در سطح شهرستان بهارستان، اجرایی خواهد شد، در طی این مدت علاوه بر دستگیری 12 نفر از اراذل مطرح، بالغ بر 40 نفر دیگر نیز شناسایی شده که پس از دستگیری آنها نیز  شناسنامه‌دار خواهند شد.

وی افزود: در طی سه ماه گذشته بالغ بر 243 مورد خودرو  و 82 دستگاه موتورسیکلت توقیف و چندین باند سرقت نیز دستگیر و مجرمین آنها پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل قضایی به زندان فرستاده شده‌اند.

اصلانی گفت: سارقین یک باند سرقت که بیش از 15 فقره سرقت مرتکب شده بودند و به یک کارگاه تولیدی دستبرد زده بودند، قریب به 2 میلیارد ریال اموال مسروقه کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.

* افزایش احساس امنیت در جامعه با اطلاع‌رسانی

فرمانده انتظامی غرب استان تهران بیان داشت: اطلاع‌رسانی از اقدامات پلیس در جامعه، از یک‌سو موجب افزایش احساس امنیت برای مردم می‌شود و از طرفی دیگر برای افرادی که می‌خواهند به طرق مختلف برای مردم ایجاد مشکل کنند و نظم و امنیت عمومی جامعه را برهم زنند، ایجاد ناامنی می‌نماید.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های خبرنگاران گفت: خبرنگاران در عرصه‌های مختلف، همواره با پلیس همکاری داشته‌اند و وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی از اقدامات خدمتگزاران مردم در نیروی انتظامی را به اطلاع آحاد مردم می‌رسانند.

اصلانی افزود: موفقیت پلیس در گرو همکاری منظم دستگاه‌ها، مسئولان و مردم منطقه، با خادمین خودشان در نیروی انتظامی می‌باشد و طی بازدیدی که از فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان به عمل آمد، پس از بررسی نیازها و کمبودها، به زودی با افزایش پرسنل، امکانات و فضاهای مورد نیاز، این کاستی‌ها و ضعف‌ها برطرف خواهد شد.