باغات شهریار از ویلاسازی‌ها در امان نبوده است
باغات شهریار از ویلاسازی‌ها در امان نبوده است
شهریاریها - فرماندار شهریار گفت: بخشی از باغات شهریار دستخوش ساخت‌ و سازهای غیرمجاز شده است.

به گزارش شهریاریها ، نورالله طاهری در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه خود سابقه ۲۵ ساله سکونت در شهریار را دارد اظهار داشت: این شهرستان نگین سبز استان تهران است و متأسفانه بخشی از باغات شهرستان شهریار دستخوش ساخت‌وسازها قرار گرفته است، اگرچه هنوز ۱۰ هزار هکتار باغ میوه در این شهرستان وجود دارد.

فرماندار شهریار در پاسخ به سوال یکی از بینندگان درباره معضل ترافیک به ویژه در سه راه شهریار، گفت: روزانه ۱۱ هزار خودرو در مسیر تهران در حال تردد هستند و پیک ترافیک صبحگاهی و عصرگاهی شهریار آزاردهنده است.

طاهری با بیان اینکه مشکل ترافیک شهریار فقط با استفاده از ریل حل می‌شود، افزود: در حال حاضر تمام شهرستان‌های اطراف تهران دارای قطار شهری هستند بجز شهریار. البته اقدامات و قراردادهای لازم برای احداث قطار شهری شهریار انجام شده است و امیدواریم هر چه سریع‌تر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

فرماندار شهریار در پاسخ به سوال یکی دیگر از بینندگان درباره زیرگذر شهریار هم گفت: احداث این زیرگذر در سال گذشته کلنگ خورد و با مشارکت شهرداری تهران در دست اجراست. تاکنون ۷۵ درصد پروژه پیش‌رفته است و امیدواریم در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد که با احداث این زیرگذر، مشکل سه راه شهریار کاملاً برطرف می‌شود و فاز دوم این پروژه هم احداث روگذر به سمت کرج است.

طاهری با بیان اینکه شهریار با ۹۰۰ هزار نفر جمعیت، فقط ۳ بیمارستان دارد، افزود: با اتمام عملیات احداث بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی شهریار، این بیمارستان که ساخت آن از ۳۰ سال پیش آغاز شده در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و بخشی از مشکلات مردم حل خواهد شد.

بر اساس این گزارش فرماندار شهریار در برنامه صبحگاهی «سلام تهران»، ضمن تشریح مشکلات این شهرستان، از برنامه‌ریزی برای افتتاح دو پروژه بزرگ شهریار در ایام دهه فجر امسال خبر داد.