​نوربخش از حذف دفترچه تامین اجتماعی خبر داد
​نوربخش از حذف دفترچه تامین اجتماعی خبر داد

شهریاریها : مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از حذف دفترچه تامین اجتماعی از مردادماه در مراکز ملکی این سازمان خبر داد. سیدتقی نوربخش عصر دوشنبه در حاشیه همایش بررسی کارنامه سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید در جمع خبرنگاران افزود: در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی سالانه ۱۰۰ میلیون مراجعه سرپایی و یک میلیون […]

۸۲۱۴۵۰۴۸-۷۰۸۵۷۰۷۰شهریاریها : مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از حذف دفترچه تامین اجتماعی از مردادماه در مراکز ملکی این سازمان خبر داد.

سیدتقی نوربخش عصر دوشنبه در حاشیه همایش بررسی کارنامه سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید در جمع خبرنگاران افزود: در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی سالانه ۱۰۰ میلیون مراجعه سرپایی و یک میلیون مراجعه بستری داریم که از مرداد ماه سال جاری برای این افراد دیگر نیازی به دفترچه تامین اجتماعی نیست.
وی اظهارکرد: درمراکز ملکی تامین اجتماعی افراد می توانند با کارت ملی تمام خدمات خود را دریافت کنند و حتی برای دریافت دارو نیز فقط با ارائه کد ملی می توانند خدمات بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: این طرح در استان یزد از سال گذشته برای بیماران خاص و سرطانی اجرایی شد و امیدواریم از مردادماه تمام بیماران مراجعه کننده به مراکز ملکی تامین اجتماعی بدون نیاز به دفترچه درمانی از خدمات مناسب بهره مند شوند.
نوربخش گفت: هزینه طرح توسط شرکت خدمات ماشینی تامین و شرکت رایتل تامین شده و برای سازمان هیچ هزینه ای ندارد ولی زمانی که بخواهیم وارد عملیات خرید سخت افزار برای پزشکان شویم آن زمان هزینه هایی دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی که دفترچه ها حذف می شود، در مراکز طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی سیستم کارت هوشمند طراحی شده که از طریق آن همه خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه می شود.
نوربخش همچنین درمورد طرح جدید دفترچه های درمانی که امروز رونمایی از آن انجام شد نیز گفت: در این دفترچه پیام های بهداشتی و درمانی لحاظ شده ، فرمت دفترچه تغییر کرده و تشخیص بیماری نیز که مورد نارضایتی برخی بیماران بود از این پس از دفترچه ها حذف می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از دو ماه پیش براساس یک بخشنامه به تمام مراکز درمانی اعلام شده که دیگر نیازی به نوشتن تشخیص بیماری ، بیماران در دفترچه نیست. که این یک موضوع محرمانه برای بیماران است.