۴ بوستان جنگلی تهران تا ١۵ اردیبهشت تعطیل است
۴ بوستان جنگلی تهران تا ١۵ اردیبهشت تعطیل است
بوستان‌های پایتخت از روز پنج شنبه (۲۸ فروردین) به روی شهروندان باز شدند، اما به دستور معاونت خدمات شهری شهرداری تهران چهار بوستان جنگلی چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی تا ١۵ اردیبهشت سال جاری همچنان بسته هستند.

به گزارش شهریاریها،علی محمد مختاری، درباره آخرین وضعیت بازگشایی بوستان های پایتخت که از هفتم فروردین به دنبال دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده بودند، گفت: در حال حاضر تمام بوستان‌های پایتخت به استثنای بوستان‌های جنگلی چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی به روی شهروندان تهرانی باز هستند.

وی با بیان اینکه این چهار بوستان جنگلی به دلیل مساحت زیاد و امکان تردد بالا به دستور معاونت خدمات شهری شهرداری تهران همچنان بسته است، عنوان کرد:این بوستان ها قابلیت تردد با خودرو را دارند و کنترل آنها دشوار است. این امکان وجود دارد که تجمعات در این بوستان‌ها بیش از سایر بوستان‌های شهر تهران باشد.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با تاکید بر اینکه چهار بوستان یاد شده تا ١۵ اردیبهشت ماه سال جاری تعطیل خواهند بود، اضافه کرد: با بازگشایی بوستان های پایتخت شاهد استقبال گسترده شهروندان بودیم این در حالی است که رعایت فاصله گذاری اجتماعی با توجه به شیوع ویروس کرونا الزامی است. پروتکل‌های ورزات بهداشت در سطح بوستان‌ها به شهروندان اعلام شده و از آنها درخواست داریم که از تجمع در بوستان‌ها خودداری کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، مختاری با اشاره به اینکه بوستان‌های پایتخت روزانه سه بار ضدعفونی می شوند، عنوان کرد: زمین بازی کودکان، محل اسکان کارگران فضای سبز، زمین‌های بدن سازی و ورزش و مبلمان پارک‌ها از این قاعده مستثنی نیستند. همچنین پروتکل‌های مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا از طریق بلندگوهای تعبیه شده در بوستان‌ها به طور مداوم اعلام می شود.