۳۲ درصد جمعیت استان تهران در بافت‌ فرسوده سکونت دارند
۳۲ درصد جمعیت استان تهران در بافت‌ فرسوده سکونت دارند
تهران- استاندار تهران گفت: ۴.۵ میلیون نفر جمعیت استان تهران در بافت‌های ناکارآمد و فرسوده سکونت دارند که ۳۲ درصد جمعیت را شامل می‌شود.

به گزارش شهریاریها ، انوشیروان محسنی بندپی در دومین نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های کشور در مورد وضعیت استان اظهار داشت: ۴.۵ میلیون نفر جمعیت استان تهران در بافت‌های ناکارآمد و فرسوده سکونت دارند که ۳۲ درصد جمعیت را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: اختیار استانداران و معاونان عمرانی استانداری در شورای برنامه ریزی و توسعه به سبب افزایش اختیارات سازمان برنامه و بودجه کاهش پیدا کرده که مطالبه جدی بازگرداندن نقش معاونان عمرانی است.

استاندار تهران افزود: در حال حاضر کمیسیون‌های ماده ۹۹ و ۱۰۰ طبق روال قدیمی، کارآیی خود را از دست داده اند و باید در این زمینه تجدید نظر کرد در همین زمینه تفاهم نامه‌ای با سازمان جغرافیایی در استان تهران انجام شده که هر ۴۸ ساعت تغییرات نشان داده می‌شود تا از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شود.

محسنی بندپی در ادامه در مورد کودکان کار و خیابانی اظهار داشت: سازمان بهزیستی طبق برنامه ششم نسبت به پذیرش و آموزش کودکان کار و خیابانی اقدام می‌کند تا کودکان دوران کودکی را بر اساس آنچه که در ذاتشان می‌باشد طی کنند. وی ادامه داد: فضا و مکان‌هایی برای کودکان در نظر گرفته شده؛ به علاوه با مشارکت همه دستگاه‌ها اعم از نیروی انتظامی و غیره و به کمک انجمن‌های حامی کودکان کار اقداماتی صورت می‌گیرد تا دوران کودکی آن‌ها به درستی سپری شود. استاندار تهران عنوان کرد: پیگیری اقدامات مؤثر در حوزه کودکان کار و خیابانی به منظور رعایت شرایط کودکی آنها پیگیری می‌شود تا اثرگذاری مطلوب داشته باشد.